Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Pielęgniarka ze Szpitala Czerniakowskiego zakażona. 14 lekarzy na kwarantannie

Dwóch pacjentów i pielęgniarka ze Szpitala Czerniakowskiego są zakażeni koronawirusem. W związku z tym 14 lekarzy zostało wysłanych na kwarantannę. Placówka nie przyjmuje pacjentów w stanie ciężkim.
Share
Koronawirus w Warszawie. Szpital Czerniakowski na ul. Stępińskiej
Koronawirus w Warszawie. Szpital Czerniakowski na ul. StępińskiejŹródło: SPL/East News, Fot: Mateusz Jagielski
dod1wgb

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u dwóch pacjentów przebywających na oddziale intensywnej terapii w Szpitalu Czerniakowskim. Ci zostali przewiezieni już do Szpitala MSWiA przy ul. Wołoskiej.

Pacjenci zakazili się w stacji dializ przy ul. Mangalia. Tej samej, w której pracowała zarażona pielęgniarka. Kobieta przebywa na kwarantannie, a stacja dializ została zdezynfekowana.

Koronawirus w Warszawie. 14 lekarzy na kwarantannie

Na kwarantannę zostało wysłanych 45 pracowników Szpitala Czerniakowskiego, w tym 14 lekarzy i 19 pielęgniarek. Personel szpitala, który mógł mieć kontakt z zakażonymi pacjentami, w najbliższych dniach zostanie poddany testom.

dod1wgb

Rzeczniczka prasowa stołecznego ratusza Karolina Gałecka przekazała, że obecnie sprawdzane jest, czy zakażeni pacjenci mieli kontakt z osobami z innych oddziałów.

Zobacz też: Koronawirus. Ratownik Marcin Borkowski pokazał swój kombinezon

Szpital Czerniakowski działa w ograniczonym zakresie. Nie przyjmuje pacjentów w ciężkim stanie, którzy potrzebują respiratora. Na oddziale chirurgii nie ma możliwości przeprowadzenia operacji. Niezmiennie działają oddziały: internistyczny okulistyczny i laryngologiczny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dod1wgb

Podziel się opinią

Share
dod1wgb
dod1wgb