Trwa ładowanie...
d43k7rt

Koronawirus w Warszawie. Rusza platforma dla restauratorów #WspieramGastro

Ruszyła pierwsza niezależna platforma internetowa do zamawiania jedzenia na wynos. To element wsparcia branży gastronomicznej przez miasto. Na platformie #WspieramGastro restaurator może stworzyć menu i sklep online.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Warszawa. Ruszyła platforma dla restauratorów #WspieramGastro.
Koronawirus. Warszawa. Ruszyła platforma dla restauratorów #WspieramGastro. (Materiały prasowe, Fot: Urząd Miasta Warszawa)
d43k7rt

Branża gastronomiczna jest jedną z tych, które najmocniej ucierpiały z powodu kryzysu. Z dnia na dzień warszawskie restauracje, bary i kawiarnie straciły klientów. Dla niektórych oznacza to spadek nawet ponad 90 proc. obrotów. To dramat dla właścicieli i ponad 20 tysięcy pracowników sektora gastronomicznego. Warszawa stara się im pomóc.

Ruszyła nowa platforma dla restauratorów #WspieramGastro. Na platformie www.wspieramgastro.warszawa.pl/ każdy restaurator może stworzyć swoje menu i sklep online, oparty na wspólnej domenie.

Już można korzystać z bogatej oferty kilkunastu lokalnych restauracji. Lokali gastronomicznych wciąż przybywa.

d43k7rt

Platforma jest projektem niezależnym od wielkich, sieciowych przedsięwzięć. Odróżnia ją od innych brak prowizji. Międzynarodowe firmy pobierają od restauracji nawet 40 proc. prowizji za obecność na swoich platformach. W przypadku #WspieramGastro tej opłaty nie ma. Przychód zasila w całości warszawskich przedsiębiorców.

Koronawirus. Warszawa. Restauratorzy chcą wspomóc personel medyczny

Warszawscy restauratorzy znajdują się w trudnej sytuacji, ale mimo tego chcą pomagać lekarzom, pielęgniarkom i całemu personelowi medycznemu. Firmy obecne na platformie zadeklarowały, że udzielą rabatów dla pracowników ochrony zdrowia lub przekażą im darmowe posiłki.

– Wspieramy tę inicjatywę i kibicujemy jej. I zachęcamy warszawianki i warszawiaków: jeśli tylko możecie, pomóżcie. Kupujcie lokalnie. Wspierajcie lokalnie. Pomóżcie swoim sąsiadom! W tych trudnych dniach musimy być wobec siebie solidarni. W taki sam sposób, w jaki dziś promuję oddolną inicjatywę firm gastronomicznych, będę promował podobne inicjatywy innych branż. Jeśli macie pomysły, propozycje – zgłaszajcie się do nas. Będziemy starali się pomóc tak, jak możemy – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

d43k7rt

Przypomniał, że w ubiegłym tygodniu ogłosił program pomocowy dla przedsiębiorców. Restauratorzy mogą skorzystać z obniżki czynszu za wynajem lokalu miejskiego, zmniejszenia opłat za dzierżawę i zwrotu opłat w przypadku rezygnacji z prowadzenia ogródka.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d43k7rt

Podziel się opinią

Share

d43k7rt

d43k7rt