Trwa ładowanie...
d1hqq9b

Koronawirus w Warszawie. Ruszył drugi mobilny punkt badań

W środę 22 kwietnia otwarty został drugi warszawski mobilny punkt pobrań. Testy na obecność koronawirus wykonywane są na parkingu podziemnym centrum handlowego Westfield Arkadia w specjalnym namiocie typu „Drive&Go-Thru".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Warszawie. Powstał drugi mobilny punkt pobrań wykonujący testy na koronawirusa / foto ilustracyjne wyk. 2020-04-21
Koronawirus w Warszawie. Powstał drugi mobilny punkt pobrań wykonujący testy na koronawirusa / foto ilustracyjne wyk. 2020-04-21 (PAP, Fot: Łukasz Gągulski)
d1hqq9b

- Widzimy ogromne zainteresowanie pracowników służby zdrowia, wykonaniem testu na obecność SARS-CoV-2 w Warszawie. Wychodząc im naprzeciw, otwieramy w stolicy drugi punkt typu „Drive&Go-Thru”. W pierwszej kolejności przeprowadzać będziemy darmowe badania dla medyków, a następnie realizować również odpłatne testy dla osób indywidualnych - powiedział prof. Jakub Swadźba, prezes zarządu Diagnostyka.

To drugi mobilny punkt zorganizowany w stolicy przez grupę Diagnostyka. Pierwszy powstał przy al. Komisji Edukacji Narodowej 61 (w pobliżu Ratusza Dzielnicy Ursynów). Aby zrobić test, nie trzeba wysiadać z auta. Firma zapewnia, że badania wykonywane są metodą RT-PCR, przy użyciu testów CE-IVD, zgodnych z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia.

Do wykonania bezpłatnych badań niezbędne jest okazanie dokumentu potwierdzającego prawo wykonywania zawodu. Z testów, w miarę ich dostępności, będą mogły skorzystać także osoby indywidualne, które nie pracują w służbie zdrowia. Ich zakupu można dokonać poprzez strony internetowe: www.diagnostyka.pl oraz www.zdrowegeny.pl. Dodajmy, że w przypadku osób prywatnych koszt to około 580 złotych.

d1hqq9b

Cyztaj także:Koronawirus w Warszawie. Olbrzymi korek do namiotu z testami na SARS-CoV-2

Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 i może z niego skorzystać nawet 120 osób dziennie.

- Przeprowadzenie takiego testu ma sens, gdy dobrze się czujemy, ale z powodów życiowych potrzebujemy dodatkowego potwierdzenia, że jesteśmy zdrowi. Na przykład ktoś musi odwiedzić starszych rodziców. Należy jednak pamiętać, że test nie powinien uśpić naszej czujności. Nawet jeśli wynik badania w środę będzie negatywny, to nie oznacza, że dwa dni później wciąż taki jest – powiedział dla Gazety Wyborczej Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektora Sanitarnego.

Zobacz także:Polski test na koronawirusa. Minister mówi, kiedy zacznie działać

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hqq9b

Podziel się opinią

Share
d1hqq9b
d1hqq9b