Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Ślub w czasie epidemii?

W marcu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Warszawie narzeczeni odwołali tylko ok. 25 proc. uroczystości. Żadna ceremonia nie została odwołana przez USC. Nowożeńcy składają przysięgę małżeńską bez gości, w towarzystwie jedynie urzędnika i świadków.

Share
Koronawirus w Warszawie. Ślub w czasie epidemii?Źródło: East News
d1jlcly

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu m.st. Warszawy w czasie epidemii koronawirusa nie ominęły również stołecznego Urzędu Stanu Cywilnego. Jednak narzeczeni mogą być spokojni. Zaplanowane na najbliższe dni ceremonie ślubne odbędą się.

Koronawirus. Warszawa. Ślub bez gości.

W celu zminimalizowania ryzyka zarażenia koronawirusem wprowadzono ograniczenia dotyczące uroczystości ślubnych. Oprócz urzędnika stanu cywilnego na ceremonii obecni mogą być jedynie nowożeńcy oraz świadkowie.

Między innymi z tego powodu wiele młodych par zrezygnowało z zawarcia małżeństwa w zaplanowanym terminie.

d1jlcly

Tylko w marcu nowożeńcy odwołali około 25 proc. uroczystości. Żadna ceremonia nie została odwołana przez Urząd Stanu Cywilnego. Dodatkowo wszystkie pary, które miały zaplanowane śluby w plenerze, zdecydowały o przeniesieniu ich do sal USC.

W marcu w Warszawie zawarto 205 małżeństw. 194 ceremonie miały miejsce w salach Urzędu Stanu Cywilnego. Odbyło się osiem ślubów konkordatowych. Trzy uroczystości miały miejsce w plenerze.

W ubiegłym roku w tym samym okresie odbyło się 298 ślubów. Spośród nich 257 małżeństw zawarto w salach ślubów USC, osiem w plenerze, a 33 były ślubami konkordatowymi.

Koronawirus. Warszawa. Informacje telefonicznie i mailowo

W tej chwili wszystkie informacje na temat zawierania małżeństw udzielane są telefonicznie i mailowo. Dokumenty dotychczas złożone w związku ze ślubami zachowują swoją ważność.

d1jlcly

Należy pamiętać, że "Zapewnienie o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa" ważne jest przez sześć miesięcy od daty jego złożenia. Jeśli młoda para zdecyduje o zmianie daty ślubu, a nowy termin zostanie wyznaczony po upływie ważności dokumentu, konieczne jest złożenie nowego Zapewnienia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1jlcly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jlcly
d1jlcly