Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Strażnicy miejscy pomagają bezdomnym

Epidemia koronawirusa z dnia na dzień zmieniła rzeczywistość, w której żyjemy. Nowe procedury i ograniczenia sprawiły, że osoby pozbawione dachu nad głową o wiele bardziej niż zwykle potrzebują regularnego wsparcia i pomocy. To należy do zadań strażników miejskich.

Koronawirus w Warszawie. Strażnicy miejscy pomagają bezdomnymŹródło: strazmiejska.waw.pl
dfwg9kx
dfwg9kx

Koronawirus. Warszawscy strażnicy miejscy pomagają bezdomnym

-Wielu bezdomnych wymaga regularnego wsparcia. Pomoc, informowanie o zagrożeniach związanych z epidemią i reagowanie na nie to na ten moment jedne z najważniejszych zadań strażników miejskich- powiedział w rozmowie z WawaLove Jerzy Jabraszko z referatu prasowego Straży Miejskiej w Warszawie.

Przed wyjazdem w rejony, każdy z patroli bierze udział w obowiązkowej odprawie, w trakcie której przydzielane są podstawowe zadania. Priorytetem jest kontrolowanie miejsc, w których zwykle przybywają osoby bezdomne. Zaleca się zwrócenie szczególnej uwagi na centra handlowe, sklepy, a także nieogrodzone parki czy place zabaw. Co więcej, strażnikom na każdym kroku przypominana jest zasada osobistego bezpieczeństwa i zachowania właściwej odległości.

Funkcjonariusze kontrolują okolice jadłodajni prowadzonych przez Caritas oraz zakonników i siostry zakonne, ale także miejsca, w których każdego dnia zatrzymuje się autobus Mobilnego Punktu Poradnictwa. Dodajmy, że we współpracy z Caritas Polska strażnicy miejscy dostarczają też paczki żywnościowe do miejsc, w których żyją osoby bezdomne mające problemy z poruszaniem się.

-W ramach pomocy potrzebujący otrzymują chleb oraz konserwy i inne produkty o dłuższych terminach przydatności do spożycia. Teraz gdy wprowadzono dodatkowe obostrzenia, będzie im znacznie trudniej- podkreśla Jabraszko.

Zobacz też: Wybory prezydenckie bez zmian? "Władza zapłaci za to ogromną cenę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfwg9kx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfwg9kx