Trwa ładowanie...
d3l3bth

Koronawirus w Warszawie. Szpitale odmrażają poradnie

Warszawskie szpitale stopniowo odmrażają pracę poradni specjalistycznych i planują wznowienie wykonywania części zabiegów. Niektóre placówki mimo epidemii koronawirusa pracowały normalnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Warszawie. Szpitale odmrażają poradnie.
Koronawirus w Warszawie. Szpitale odmrażają poradnie. (Pixabay)
d3l3bth

Koronawirus. Poradnie przy szpitalach stopniowo otwierają się dla pacjentów

Wśród szpitali, które zdecydowały się wznowić pracę poradni znalazło się Centrum Zdrowia Dziecka, który od przyszłego tygodnia wróci do planowych przyjęć, wizyt ambulatoryjnych, diagnostycznych i rehabilitacyjnych. Wszystkie wymienione zostały zawieszone przez szpital w połowie marca. W CZD ograniczenia nie obejmowały przyjęć pilnych i pacjentów chorych przewlekle u których nie można było przerwać terapii.

Specjalistyczne przychodnie otwierają się również w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Jako pierwsze odmrożone zostaną poradnie chirurgiczna i ortodontyczna, następnie stopniowo do pracy powrócą specjaliści w kolejnych poradniach. Placówki zostały zamknięte wraz z ogłoszeniem stanu epidemii w kraju. Wyjątkami pozostały jedynie poradnie onkologiczna i ginekologiczna. Po ponownym uruchomieniu pacjenci będą musieli pogodzić się z nowymi zasadami przyjęć, dzięki którym mają zniknąć wieloosobowe kolejki.

d3l3bth

Mimo epidemii pracy nie przerwano w Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży IMiD. Obiekt pozostawał nie przerwanie otwarty dla nowych i stałych pacjentów i wykonywano w nim zabiegi z zakresu chirurgi oraz chemioterapię. Wszyscy nowi pacjenci przed przyjęciem są poddawani testowi na obecność wirusa COVID-19 w organizmie.

Zabiegi planowe zamierza również wznowić Szpital Bielański, który po ogłoszeniu rygoru epidemicznego zaniechał wykonywania wszystkich takich zabiegów z wyłączeniem zabiegów onkologicznych.

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3l3bth

Podziel się opinią

Share
d3l3bth
d3l3bth