Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Trzaskowski apeluje o przesunięcie egzaminów

Prezydent Warszawy zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o zmianę terminów egzaminów maturalnych i ósmoklasisty, a także kalendarza roku szkolnego 2019/2020. „W warunkach stanu epidemii w Polsce przeprowadzenie egzaminów stwarzałoby poważne zagrożenie dalszego rozprzestrzeniania koronawirusa", napisał w oficjalnym piśmie.
Share
Karonawirus w Warszawie. Trzaskowski apeluje o zmianę terminów egzaminów ósmoklasisty i matury.
Karonawirus w Warszawie. Trzaskowski apeluje o zmianę terminów egzaminów ósmoklasisty i matury.Źródło: East News, Fot: Jakub Kamiński
d3li1c3

Koronawirus w Warszawie. Egzamin ósmoklasisty i maturalny odbędą się w innym terminie?

- Zwracam się do Pana Premiera z apelem o zmianę organizacji roku szkolnego 2019/2020, w tym o przesunięcie terminów egzaminów zewnętrznych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych- pisze Prezydent Warszawy w piśmie do premiera Morawieckiego.

Prośbę motywuje tym, iż środki ostrożności w przypadku tak dużych skupisk byłyby trudne do zachowania. Nadzwyczajna sytuacja, w której się znaleźliśmy, wzmogłaby u uczniów stres egzaminacyjny, przez co wyniki byłyby znacznie gorsze. Trzaskowski podkreśla również fakt, że w jego ocenie przeprowadzenie tych egzaminów w sposób zdalny jest niemożliwe do wykonania.

d3li1c3

- W Warszawie problem dotyczy prawie 15 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych oraz ponad 16 tys. maturzystów- dodaje Trzaskowski.

Zmiana kalendarza roku szkolnego 2019/2020

Rafał Trzaskowski zaapelował nie tylko o przełożenie egzaminów, ale również zmianę kalendarza roku szkolnego 2019/2020. Rozwiązanie takie pozwoliłoby na rzetelne zrealizowanie podstawy programowej oraz odpowiednie przygotowanie się uczniów do egzaminów. Decyzja ta uspokoiłaby nie tylko dzieci, ale również rodziców, nauczycieli i dyrektorów placówek.

d3li1c3

- Apeluję o przesunięcie terminów egzaminów zewnętrznych oraz zmianę kalendarza roku szkolnego 2019/2020 tak, aby można było rzetelnie zrealizować podstawy programowe i spokojnie przygotować się do egzaminów – napisał prezydent m.st. Warszawy.

Dodajmy, że Centralna Komisja Egzaminacyjna egzamin ósmoklasisty wyznaczyła na 21-23 kwietnia, a egzaminy maturalny miałyby odbyć się w terminie 4-22 maja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:Koronawirus. Które gałęzie rolnictwa ucierpią najbardziej?

d3li1c3

Podziel się opinią

Share
d3li1c3
d3li1c3