Trwa ładowanie...
dh20ngb

Koronawirus w Warszawie. Zakażony jeden z policjantów. 7 poddanych kwarantannie

U policjanta z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII wykryto COVID-19. W rozmowie z tvnwarszawa rzecznik prasowy policji potwierdził zakażenie koronawirusem u jednego z funkcjonariuszy. Na kwarantannie skierowano siedmiu innych, którzy mieli kontakt z nim kontakt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Warszawie. Zakażony jeden z policjantów. 7 poddanych kwarantannie
(Getty Images)
dh20ngb

Jeden z czytelników serwisu poinformował, że policjant z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową zakażony jest koronawirusem. Sylwester Marczak rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji potwierdził tę informację. Dodał, że oprócz osoby zakażonej, kwarantannie poddanych zostało siedem innych osób.

- Potwierdzam złą informację jeden z naszych policjantów niestety jest chory. Wynik badań jest pozytywny. Liczymy na jego szybki powrót do zdrowia - przekazał w rozmowie z tvnwarszawa rzecznik stołecznej policji.

Marczak podkreślił, że najważniejsze jest bezpieczeństwo policjantów i pracowników. W związku z tym wytypowane zostały osoby, które miały kontakt z zakażonym policjantem. Nie pracują i aktualnie są w domu. Rzecznik policji zwrócił również uwagę na fakt, iż w tym przypadku wykonują wytyczne służb sanitarnych - wszystko po to, by możliwie jak najszybciej wyeliminować zagrożenie zakażeniem. Mowa tu m.in. o dezynfekcji pomieszczeń.
Okazuje się, że obecnie na kwarantannie przebywa blisko 50 policjantów z warszawskiego garnizonu, a od początku kwarantannie poddanych zostało 340 osób.

dh20ngb

Zobacz także:Koronawirus. Kiedy powrót do normalności? Główny Inspektor Sanitarny MSWiA odpowiada

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dh20ngb

Podziel się opinią

Share
dh20ngb
dh20ngb