Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Zamek Królewski na niebiesko. Na znak solidarności z lekarzami

Zamek królewski w Warszawie został podświetlony na niebiesko, na znak solidarności z pracownikami medycznymi, którzy walczą z koronawirusem.

Share
Koronawirus w Warszawie. Zamek Królewski na niebiesko. Na znak solidarności z lekarzami
Źródło: SPL/East News, fot: Tomasz Jastrzebowski
dntp1a6

Zamek Królewski strumieniem niebieskiego światła oświetlany jest stopniowo. W niedzielę o godzinie 19 zaświeciła się fasada zamku od strony Wisły. W poniedziałek o tej samej porze podświetlona zostanie ściana od strony Trasy W-Z. We wtorek za sprawą oświetlenia elewacji od strony Kolumny Zygmunta, Zamek Królewski w Warszawie niebieską barwą rozbłyśnie z każdej strony.

Kolor niebieski symbolizuje pracowników służby zdrowia, których światowy dzień przypada właśnie we wtorek. Pomysłodawcy akcji tłumaczą w komunikacie, że to gest wyrażenia wdzięczności i okazania wsparcia pracownikom służby zdrowia, którzy na co dzień ratują zdrowie i życie, nierzadko narażając własne.

Zobacz też: Robią maski ze wszystkiego. Kreatywność nie zna granic

Koronawirus w Warszawie. Świeca nadziei

W jednym z okien Zamku Królewski pojawił się jeszcze jeden symbol solidarności z lekarzami - świeca. Ideę tę zainicjował Andrzej Pągowski. Artysta wykorzystał symbolikę swojego plakatu z 1989 roku, "Stan strachu" i dodał do niego frazę "i nadziei". W chwili powstania, plakat obrazował atmosferę stanu wojennego, teraz atmosferę walki z pandemią.

"Myślę, że nadszedł moment, byśmy znowu zapalili świece. Tym razem nie przeciwko, ale dla. W geście solidarności z całą Służbą Zdrowia, która jest codziennie na pierwszej linii frontu w walce z epidemią. Oni chroniąc nas, narażają swoje życie i zdrowie bliskich. Podziękujmy im za to. Pozostańmy w domach" - napisał na Facebooku artysta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dntp1a6

Podziel się opinią

Share
dntp1a6
dntp1a6