Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Zamknięto sześć stacji metra

Na stacji metra Kabaty mężczyzna zaczął się uskarżać na bóle klatki piersiowej. Twierdził, że powinien przebywać na kwarantannie. Na miejsce wezwano odpowiednie służby. Zamknięto sześć stacji metra i zarządzono dezynfekcję.

Koronawirus w Warszawie. Zamknięto sześć stacji metraŹródło: East News
d2rk9fz

Na początku zamknięto trzy stacje metra – Imielin, Natolin i Kabaty. Wkrótce okazało się, że mężczyzna przebywał też na stacji Młociny. Jechał metrem z Młocin na Kabaty. Zamknięto kolejne stacje: Stare Bielany, Wawrzyszew i Młociny.

Obecnie z ruchu wyłączonych jest sześć stacji. Stacje oraz pociąg są dezynfekowane.

Twierdził, że uciekł z kwarantanny

Ok. godz. 11 policja otrzymała zgłoszenie, że mężczyzna na stacji Kabaty ma się uskarżać na bóle klatki. Na miejsce pojechali policjanci. Jak udało się ustalić, mężczyzna w trakcie interwencji był nietrzeźwy.

d2rk9fz

- Policjantom miał przekazać, że powinien znajdować się na kwarantannie, bo wrócił z zagranicy – powiedział Wawalove rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Dodał, że policja nie ma potwierdzenia, że jest to ucieczka z kwarantanny. - Tak twierdził mężczyzna. Jest to obecnie przez nas weryfikowane – wskazał rzecznik.

Mężczyzna został zabrany ze stacji Kabaty przez pogotowie.

Zamknięto stacje

- W związku z tym, że jest podejrzenie, że mężczyzna powinien przebywać na kwarantannie podjęliśmy decyzję o powiadomieniu odpowiednich służb i przeprowadzeniu dezynfekcji zarówno stacji Kabaty, na której przebywał jak i pociągu, którym podróżował – powiedziała Wawalove rzecznik prasowy Metra Warszawskiego Anna Bartoń.

d2rk9fz

Dodała, że wkrótce okazało się, że mężczyzna przebywał również na stacji Młociny. Jechał metrem ze stacji Młociny na Kabaty.

- Przeprowadziliśmy analizę nagrań monitoringu. Zdecydowaliśmy się o zamknięciu stacji Młociny i przeprowadzeniu tam dezynfekcji. Pociąg, którym jechał mężczyzna jest wycofany z ruchu i dezynfekowany - wskazała rzecznik.

Zamknięte jest sześć stacji – Imielin, Natolin i Kabaty oraz Stare Bielany, Wawrzyszew i Młociny. Pociągi kursują w pętli od stacji Stokłosy do stacji Słodowiec.

Komunikacja zastępcza

Uruchomione zostały autobusowe linie zastępcze "za metro”.

Pierwsza linia kursuje na trasie Metro Kabaty – aleja Komisji Edukacji Narodowej – Metro Ursynów w obydwu kierunkach. Druga linia kursuje na trasie Metro Młociny – Kasprowicza – Sacharowa – Marymoncka – Żeromskiego – Metro Słodowiec (powrót Żeromskiego – Kasprowicza).

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2rk9fz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rk9fz