Trwa ładowanie...
d2e3h5t

Koronawirus w Warszawie. Zapłać za parkowanie za pomocą aplikacji lub przelewem

Warszawa nie zniosła opłat za parkowanie. Zarząd Dróg Miejskich rekomenduje, aby opłat dokonywać przy pomocy aplikacji mobilnej SkyCash. W ten sposób unika się konieczności dotykania parkomatów. Inną możliwością jest dokonywanie wpłat przelewem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa nie zniosła opłat za parkowanie
Warszawa nie zniosła opłat za parkowanie (East News)
d2e3h5t

Warszawa nie zniosła opłat w strefach płatnego parkowania. Są jednak metody, aby unikać dotykania parkomatów i zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem. Zarząd Dróg Miejskich i władze miasta rekomendują używanie aplikacji mobilnych takich jak SkyCash lub zapłatę przelewem.

Nadal można dokonywać opłaty w opłatomatach. ZDM zapewnia, że są one regularnie dezynfekowane.

Do korzystania z aplikacji na telefonach przy płaceniu za parkowanie zachęcał prezydent Rafał Trzaskowski. Na konferencji prasowej w poniedziałek zapowiedział, że w tej kwestii na razie miasto nie przewiduje zmian. Zaznaczył przy tym, jest w kontakcie z władzami innych miast. Rozmowy na ten temat miały odbyć się we wtorek.

d2e3h5t

Trzaskowski przypomniał, że jest dużo aplikacji do płacenia za parkowanie i poprosił o korzystanie z nich.

- Jeżeli chodzi o system Veturilo i płatnego parkowania możemy obsługiwać te systemy z własnego telefonu komórkowego. Wszystkich zachęcam do używania aplikacji. W związku z pytaniami zarządziłem dezynfekcję, jeśli chodzi o rowery Veturilo. Zwrócimy się też do firmy, która obsługuje parkometry, żeby tej dezynfekcji dokonywała – mówił.

Dopytany, czy rozważał wyłączenie parkometrów przynajmniej w rejonie szpitali odparł, że sytuacja jest cały czas analizowana.

Jak ocenił najistotniejsze jest to, „żeby w Warszawie mogli zaparkować wszyscy, którzy właśnie dojeżdżają do szpitala, aby wykonać najbardziej istotne działania”.

d2e3h5t

O zniesieniu opłat za parkowanie zdecydowały między innymi władze Gdyni i Krakowa.

W Warszawie możliwość dokonania opłaty w opłatomatach zostaje utrzymana. ZDM zapewnia, że urządzenia są regularnie dezynfekowane. Zachęca jednak do dokonywania wpłat przelewem. Numery rachunków są dostępne na stronie: zdm.waw.pl/rachunki-bankowe

Zmiany w kontakcie z ZDM

W związku z z zagrożeniem koronawirusem Zarząd Dróg Miejskich wprowadził szereg zmian w dostępie do urzędu.

d2e3h5t

ZDM prosi mieszkańców, aby odłożyli wizyty w urzędzie, jeżeli jest to możliwe. Informacje w sprawach urzędowych można uzyskać mailowo lub telefonicznie, pod ogólnym numerem telefonu 22 55 89 000 lub numerami poszczególnych wydziałów. Pozostałe numery są dostępne na stronie: zdm.waw.pl/dane-adresowe

Dostęp do budynków ZDM będzie ograniczony. Otwarta pozostaje kancelaria główna przy ul. Chmielnej 120. Do odwołania zawieszone są dyżury i spotkania z mieszkańcami. Wydawanie kart N+ i identyfikatorów odbywa się za pośrednictwem kancelarii.

Przed złożeniem dokumentacji na kancelarii urząd prosi o zdezynfekowanie rąk płynem dostępnym w dozownikach.

Punkty Obsługi Pasażerów ZTM wydające abonamenty mieszkańca są otwarte w zmienionych godzinach. Informacja dostępna jest na stronie: wtp.waw.pl/punkty-obslugi

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2e3h5t

Podziel się opinią

Share
d2e3h5t
d2e3h5t