Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Zapłać za parkowanie za pomocą aplikacji lub przelewem

Warszawa nie zniosła opłat za parkowanie. Zarząd Dróg Miejskich rekomenduje, aby opłat dokonywać przy pomocy aplikacji mobilnej SkyCash. W ten sposób unika się konieczności dotykania parkomatów. Inną możliwością jest dokonywanie wpłat przelewem.

Koronawirus w Warszawie. Zapłać za parkowanie za pomocą aplikacji lub przelewemŹródło: East News
d3odzt5

Warszawa nie zniosła opłat w strefach płatnego parkowania. Są jednak metody, aby unikać dotykania parkomatów i zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem. Zarząd Dróg Miejskich i władze miasta rekomendują używanie aplikacji mobilnych takich jak SkyCash lub zapłatę przelewem.

Nadal można dokonywać opłaty w opłatomatach. ZDM zapewnia, że są one regularnie dezynfekowane.

Do korzystania z aplikacji na telefonach przy płaceniu za parkowanie zachęcał prezydent Rafał Trzaskowski. Na konferencji prasowej w poniedziałek zapowiedział, że w tej kwestii na razie miasto nie przewiduje zmian. Zaznaczył przy tym, jest w kontakcie z władzami innych miast. Rozmowy na ten temat miały odbyć się we wtorek.

d3odzt5

Trzaskowski przypomniał, że jest dużo aplikacji do płacenia za parkowanie i poprosił o korzystanie z nich.

- Jeżeli chodzi o system Veturilo i płatnego parkowania możemy obsługiwać te systemy z własnego telefonu komórkowego. Wszystkich zachęcam do używania aplikacji. W związku z pytaniami zarządziłem dezynfekcję, jeśli chodzi o rowery Veturilo. Zwrócimy się też do firmy, która obsługuje parkometry, żeby tej dezynfekcji dokonywała – mówił.

Dopytany, czy rozważał wyłączenie parkometrów przynajmniej w rejonie szpitali odparł, że sytuacja jest cały czas analizowana.

Jak ocenił najistotniejsze jest to, „żeby w Warszawie mogli zaparkować wszyscy, którzy właśnie dojeżdżają do szpitala, aby wykonać najbardziej istotne działania”.

d3odzt5

O zniesieniu opłat za parkowanie zdecydowały między innymi władze Gdyni i Krakowa.

W Warszawie możliwość dokonania opłaty w opłatomatach zostaje utrzymana. ZDM zapewnia, że urządzenia są regularnie dezynfekowane. Zachęca jednak do dokonywania wpłat przelewem. Numery rachunków są dostępne na stronie: zdm.waw.pl/rachunki-bankowe

Zmiany w kontakcie z ZDM

W związku z z zagrożeniem koronawirusem Zarząd Dróg Miejskich wprowadził szereg zmian w dostępie do urzędu.

ZDM prosi mieszkańców, aby odłożyli wizyty w urzędzie, jeżeli jest to możliwe. Informacje w sprawach urzędowych można uzyskać mailowo lub telefonicznie, pod ogólnym numerem telefonu 22 55 89 000 lub numerami poszczególnych wydziałów. Pozostałe numery są dostępne na stronie: zdm.waw.pl/dane-adresowe

d3odzt5

Dostęp do budynków ZDM będzie ograniczony. Otwarta pozostaje kancelaria główna przy ul. Chmielnej 120. Do odwołania zawieszone są dyżury i spotkania z mieszkańcami. Wydawanie kart N+ i identyfikatorów odbywa się za pośrednictwem kancelarii.

Przed złożeniem dokumentacji na kancelarii urząd prosi o zdezynfekowanie rąk płynem dostępnym w dozownikach.

Punkty Obsługi Pasażerów ZTM wydające abonamenty mieszkańca są otwarte w zmienionych godzinach. Informacja dostępna jest na stronie: wtp.waw.pl/punkty-obslugi

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3odzt5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3odzt5