Trwa ładowanie...
d4m6kda

Koronawirus w Warszawie. Zarażony pracownik mokotowskiej podstawówki

U pracownika podstawówki na warszawskim Mokotowie wykryto koronawirusa. To osoba pracująca w biurze gospodarczym, która nie miała kontaktu z dziećmi. Kwarantanną objęto ponad 40 osób.
Share
Zachorował pracownik mokotowskiej podstawówki [zdjęcie ilustracyjne]
Zachorował pracownik mokotowskiej podstawówki [zdjęcie ilustracyjne]Źródło: East News
d4m6kda

O chorobie pracownika poinformowała dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 46 im. Stefana Starzyńskiego w komunikacie na stronie internetowej. Dyrekcja placówki zapewnia, że od razu zawiadomiono odpowiednie instytucje.

„Z przykrością informuję, że u jednego z pracowników szkoły stwierdzono zarażenie koronawirusem. Wszystkie odpowiednie instytucje zostały przeze mnie natychmiast powiadomione. Czekam na ich decyzje i instrukcje dalszego postępowania w tej trudnej sytuacji” – napisała dyrektor placówki przy ul. Wałbrzyskiej Teresa Konstanciak.

Dyrekcja poprosiła też rodziców o zwrócenie szczególnej uwagi na samopoczucie dzieci i obserwowanie ich stanu zdrowia.

d4m6kda

44 osoby na kwarantannie

Informację o kolejnym przypadku zachorowania potwierdził ratusz. Zapewnia, że zidentyfikowano wszystkich, którzy mieli kontakt z chorym. Kwarantanną objęto wyłącznie osoby dorosłe, a nie uczniów szkoły.

- Potwierdzam, że pracownik biura gospodarczego ma zdiagnozowane zakażenie koronawirusem. Wszyscy, którzy mieli kontakt z tą osobą, zagrażający ryzykiem zakażenia, zostali już ustaleni – powiedziała TVN Warszawa Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza.

Gałecka dodała, że wspomniane osoby przechodzą kwarantannę domową. - Są to dorośli pracownicy szkoły. Zarażona osoba nie miała styczności z dziećmi. Kwarantanną objęto 44 osoby - zaznacza Gałecka.

d4m6kda

Drugi przypadek

To drugi przypadek koronawirusa u pracownika warszawskiej szkoły. Wcześniej informowaliśmy o wykryciu koronawirusa u nauczyciela z podstawówki na Białołęce.

Nauczyciel przebywał w Hiszpanii razem z uczniami i innymi nauczycielami. Brał udział w programie Erasmus.

Resort zdrowia przekazał w poniedziałek wieczorem, że mamy 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Każdy z tych przypadków został potwierdzony pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Jednocześnie ministerstwo przekazało, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi już 177

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4m6kda

Podziel się opinią

Share
d4m6kda
d4m6kda