Trwa ładowanie...
d4ju348

Koronawirus w Warszawie. Zarzuty dla mężczyzny, który wyszedł do sklepu po alkohol

Zarzut z art. 165 kk usłyszał mężczyzna, który w poniedziałek oddalił się sam ze szpitala na ul. Wołoskiej. Wyszedł do sklepu po alkohol mimo tego, że jest zarażony koronawirusem. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy aresztu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna wyszedł ze szpitala MSWiA, mimo że jest zarażony koronawirusem.
Mężczyzna wyszedł ze szpitala MSWiA, mimo że jest zarażony koronawirusem. (East News)
d4ju348

Zarzut z art. 165 kodeksu karnego dotyczy sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Jest zagrożony karą do ośmiu lat pozbawienia wolności.

"Mężczyzna z pozytywnym wynikiem koronawirusa , który uciekł ze szpitala do sklepu po alkohol, usłyszał zarzut z art. 165 kk. Wspólne działania policji z KRP II i mokotowskiej prokuratury zakończyły się zastosowaniem środka zapobiegawczego w postaci trzech miesięcy aresztu” – napisano na Twitterze stołecznej policji.

Mężczyzna zarażony koronawirusem oddalił się w poniedziałek ze szpitala na Wołoskiej. Udał się do pobliskiego sklepu po alkohol. W sklepie przebywały wówczas dwie osoby. Policja podkreślała, że zachowanie mężczyzny było skrajnie nieodpowiedzialne.

Jak przekazał Wawalove rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak, zarzut był postawiony wczoraj przez prokuraturę. W czynnościach uczestniczyli policjanci i prokurator. Sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Dzisiaj będą wykonywane dalsze czynności.

d4ju348

- Jest to bardzo ważne w kontekście tego, co się dzieje. Art. 165 kk to bardzo poważna odpowiedzialność karna. Mówimy tu o karze do ośmiu lat pozbawienia wolności – zaznaczył Marczak.

We wtorek nawiązano kontakt z poszukiwanym mężczyzną, który przebywał w sklepie i mijał się z zarażonym. On i sprzedawczyni zostali skierowani na kwarantannę.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4ju348

Podziel się opinią

Share

d4ju348

d4ju348