Trwa ładowanie...
d32dkq2

Koronawirus w Warszawie. Zielone światło dla pieszych włączy się automatycznie

Zarząd Dróg Miejskich wyłączył żółte przyciski znajdujące się przy przejściach dla pieszych. „Sygnalizacje przełączone zostały w tryb automatyczny". Decyzja zapadła w związku zagrożeniem epidemicznym. Drogowcy dokładają wszelkich starań, by w możliwie jak największym stopniu zahamować rozprzestrzenianie się wirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zarząd Dróg Miejskich wyłączył żółte przyciski na przejściu dla pieszych
Zarząd Dróg Miejskich wyłączył żółte przyciski na przejściu dla pieszych (ZDM Warszawa)
d32dkq2

W środę rano Zarząd Dróg Miejskich otrzymał zgodę od stołecznego Biura Polityki Mobilności i Transportu na wyłączenie żółtych przycisków przy przejściach dla pieszych.

-Już od kilku lat w ramach budowy sygnalizacji świetlnej stosujemy automatyczną detekcję pieszego. To czujnik wykrywa osoby. W dalszym ciągu jednak mamy wiele przejść, na których zielone światło zapala się dopiero po naciśnięciu przycisku. Dostaliśmy dziś kilkaset lokalizacji, a każdą z nich trzeba odwiedzić fizycznie. Procedura powinna potrwać maksymalnie dwa dni. W czwartek wszystkie przyciski powinny być wyłączone- powiedział w rozmowie z wawalove, Mikołaj Pieńkos, rzecznik ZDM.

Zobacz także:Koronawirus w Polsce. Rafał Trzaskowski "doradza" Andrzejowi Dudzie. "Czy to zachowanie odpowiedzialne?"

Pieńkos podkreśla, że tym sposobem zielone światło zapalać się będzie automatycznie w każdym cyklu. W związku z tym, że żółte przyciski służą też osobom niewidomym jako sygnalizacja dźwiękowa i wibracyjna, nie będą zdemontowane ani oklejane. Zamiast tego zasłonięte zostaną tabliczki i naklejki, informujące o konieczności ich naciskania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32dkq2

Podziel się opinią

Share
d32dkq2
d32dkq2