Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Zmarła jedna osoba w ośrodku Caritasu

Zmarła jedna osoba zakażona koronawirusem w ośrodku Caritasu przy Krakowskim Przedmieściu. Z 11 osób skierowanych do pracy przez wojewodę stawiły się tylko dwie.

Koronawirus w Warszawie. Zmarła jedna osoba w ośrodku CaritasuŹródło: Getty Images, fot: NurPhoto , Contributor
d1k93rk
d1k93rk

Ośrodek Działalności Leczniczej w Warszawie obejmuje Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i hospicjum stacjonarne, które zajmują się osobami ciężko lub przewlekle chorymi oraz chorymi terminalnie.

Na jednym z czterech oddziałów Zespołu Opiekuńczo-Leczniczego potwierdzono 21 przypadków koronawirusa. Cztery przypadki zakażenia dotyczyły personelu. Ośrodek podkreślał, że od momentu wykrycia pierwszego przypadku na oddziale całodobowo i bez przerwy pracują jeden lekarz, dwie pielęgniarki oraz czterech opiekunów medycznych.

We wtorek ośrodek poinformował o pierwszym zgonie z powodu koronawirusa. - Z przykrością informujemy iż w dniu dzisiejszym odnotowaliśmy pierwszy zgon na Oddziale II ODL spowodowany zakażeniem COVID-19. Osoba ta miała także inne choroby współistniejące - informuje komunikat.

d1k93rk

Stan dwóch innych pacjentów uległ "pewnemu pogorszeniu". - Pozostałych jest względnie stabilny, ale sytuacja jest dynamiczna i nieprzewidywalna. Ten sam lekarz Oddziału kolejną dobę pełni dyżur w obawie o życie tych pacjentów – czytamy w komunikacie.

Z 11 osób skierowanych przez wojewodę w trybie administracyjnym do pracy w ośrodku, zgłosiły się dwie. Jedna została przez lekarza placówki zdyskwalifikowana, ponieważ sama wymagała pomocy medycznej. Pozostałe osoby informowały, że przebywają na zwolnieniu lekarskim.

Placówka podkreśla, że pomimo wcześniejszych apeli nie otrzymała dotychczas żadnej realnej pomocy od organów państwa i samorządu terytorialnego.

Caritas Archidiecezji Warszawskiej dodał, że "obojętność, bierność i bezczynność organów państwa i samorządu doprowadziła do nieformalnego przekształcenia zakładu w quasi-izolatorium".

d1k93rk

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1k93rk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k93rk