Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Zmiany w pracy urzędów. Będą otwarte krócej

Kolejne zmiany w pracy warszawskich urzędów wejdą w życie w najbliższy poniedziałek. Urzędy, które dotychczas w poniedziałki pracowały do 18:00, od teraz będą otwarte o dwie godziny krócej.

Share
Koronawirus w Warszawie. Zmiany w pracy urzędów. Będą otwarte krócejŹródło: SPL/East News, fot: PIOTR MOLECKI
d2dupfw

Zmiana wejdzie w życie w poniedziałek i będzie obowiązywała do odwołania. Skrócenie godzin otwarcia dotyczy placówek, które dotychczas pracowały w poniedziałki do godz. 18:00. Chodzi m.in. o urzędy stanu cywilnego, urzędy dzielnic i delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich.

Warszawa. Załatw sprawę nie wychodząc z domu

Urzędnicy apelują do mieszkańców, żeby nie przychodzili do urzędów bez pilnej potrzeby. Wiele spraw urzędowych można załatwić przez internet, za pomocą tzw. profilu zaufanego - e-Puap. Jeśli sprawa jest pilna, na wizytę należy umówić się poprzez stronę - rezerwacje.um.warszawa.pl.

Reakcja ratusza spowodowana jest m.in kolejkami, które zbierały się przed rzędami. Niektórzy czekali w nich po kilka godzin, w ścisku i bez dostępu do środków odkażających. Stołeczny magistrat do odwołania wprowadził szereg zmian. Między innymi zakaz płatności gotówką i większe odstępy pomiędzy pracownikiem a klientem.

Zobacz także: Koronawirus. Polka studiująca medycynę we Włoszech mówi o "tragicznej" sytuacji w szpitalach

Przypomnijmy, zamknięte są Urzędy Stanu Cywilnego na: Ochocie, Bielanach, Białołęce, Woli oraz w Wesołej i Wilanowie. Do dyspozycji mieszkańców pozostają urzędy w innych dzielnicach. Osobiście nie można załatwić spraw w Sekcji Obrotu Zagranicznego oraz w Wydziale Archiwalnych Ksiąg Stanu Cywilnego.

d2dupfw

Bez zmian w urzędzie załatwimy takie sprawy jak: akty urodzeń i zgonów, śluby w wyjątkowych sytuacjach, wydawanie praw jazdy (po uprzednim telefonicznym umówieniu się), wydawanie dowodów osobistych, rejestracja fabrycznie nowych pojazdów i opieka nad osobami niesamodzielnymi.

Tych spraw nie załatwimy w urzędzie: zezwolenia na sprzedaż alkoholu, bezpłatne porady prawne, przyjmowanie wniosków o najem lokali komunalnych i nowe konkursy dla organizacji pozarządowych na projekty społeczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2dupfw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dupfw