Trwa ładowanie...
d2kf02j

Koronawirus. Warszawa. Komendant stołecznej policji w szpitalu

Komendant Stołeczny Policji Paweł Dobrodziej trafił do szpitala po tym, jak stwierdzono w jego organizmie koronawirusa. Dobrodziej choruje też na zapalenie płuc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Warszawa. Komendant stołecznej policji w szpitalu
Koronawirus. Warszawa. Komendant stołecznej policji w szpitalu (PAP)
d2kf02j

Z informacji pozyskanych przez RMF FM wynika, że z powodu wykrycia koronawirusa u Pawła Dobrodzieja, na kwarantannę trafiły cztery osoby z najbliższego otoczenia komendanta. Co więcej na COVID-19 choruje również jego zastępca Włodzimierz Pietroń.

Koronawirus. Warszawa w czerwonej strefie

Od soboty Warszawa objęta została czerwoną strefą epidemiologiczną. Oznacza to że w stolicy zaczął obowiązywać szereg nowych obostrzeń.

d2kf02j

- Następuje zawieszenie działalności siłowni, basenów i aquaparków.

- Zawieszeniu ulegają także kluby nocne oraz dyskoteki; obostrzenia nie dotyczą natomiast sportowych klubów tanecznych oraz szkół tańca.

- Zgromadzenia mogą liczyć maksymalnie 10 osób. Odległość między zgromadzeniami musi być natomiast nie mniejsza niż 100 m.

- Od dzisiaj następują także ograniczenia w handlu. Liczba klientów w sklepach będzie uzależniona od powierzchni lokalu. Dla sklepów do 100 m kw wprowadzono limit pięciu osób na jedną kasę, natomiast w sklepach powyżej 100 m kw może przypadać jeden klient na 15 m kw.

d2kf02j

Ks. Leszek Gęsiak apeluje do wiernych ws. Wszystkich Świętych. Część diecezji podjęła już kroki

- Obowiązuje zakaz organizacji imprez okolicznościowych takich jak wesela.

- Od dzisiaj są też nowe limity w komunikacji miejskiej – zajętych może być zaledwie 50 proc. liczby miejsc siedzących albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących.

d2kf02j

- Nauka stacjonarna w szkołach średnich i wyższych zostaje zawieszona, zajęcia będą odbywały się zdalnie.

- Imprezy sportowe będą odbywały się bez udziału publiczności, a podczas wydarzeń kulturalnych oraz w kinach może być zajęte jedynie do 25 proc. miejsc.

- W kościołach natomiast może przebywać 1 osoba na 7 m kw.

  WP
(WP)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kf02j

Podziel się opinią

Share
d2kf02j
d2kf02j