Trwa ładowanie...

Koronawirus. Warszawa od dziś w strefie czerwonej. Co to oznacza dla mieszkańców?

Koronawirus przybiera na sile. Od dzisiaj Warszawa została objęta czerwoną strefą. Mieszkańcy miasta muszą liczyć się z nowymi restrykcjami. Zamknięte siłownie, baseny i aquaparki, restauracje otwarte tylko do 21.00 czy zakaz organizacji imprez okolicznościowych - to niektóre z nich.

Koronawirus. Warszawa w czerwonej strefieKoronawirus. Warszawa w czerwonej strefieŹródło: East News
d28s7sr
d28s7sr

W związku z lawinowym wzrostem nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 rząd od soboty 16 października wprowadza nowe obostrzenia w strefach czerwonych oraz żółtych.

Na Mazowszu, poza Warszawą, na listę powiatów czerwonych zostały "wciągnięte" także: otwocki, garwoliński, legionowski, makowski, przasnyski, szydłowiecki oraz radomski i Siedlce.

Warszawa. Strefa czerwona. Nowe obostrzenia

Od soboty warszawiacy muszą liczyć się nowymi zasadami bezpieczeństwa w przestrzeni wspólnej. Przedstawiamy poniżej listę restrykcji obowiązujących w strefie czerwonej.

d28s7sr

- Mieszkańcy stolicy, podobnie jak było to w strefie żółtej, mają obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, także na świeżym powietrzu.

Koronawirus. Paweł Kapusta: "Nie ma miejsc na oddziałach, nie ma wolnych łóżek"

- Lokale gastronomiczne czynne od 6.00 do 21.00, później jedzenie może być wydawane jedynie na wynos. W lokalu może przebywać jedna osoba na 4 m kw.

- Następuje zawieszenie działalności siłowni, basenów i aquaparków.

- Zawieszeniu ulegają także kluby nocne oraz dyskoteki; obostrzenia nie dotyczą natomiast sportowych klubów tanecznych oraz szkół tańca.

- Zgromadzenia mogą liczyć maksymalnie 10 osób. Odległość między zgromadzeniami musi być natomiast nie mniejsza niż 100 m.

d28s7sr

- Od dzisiaj następują także ograniczenia w handlu. Liczba klientów w sklepach będzie uzależniona od powierzchni lokalu. Dla sklepów do 100 m kw wprowadzono limit pięciu osób na jedną kasę, natomiast w sklepach powyżej 100 m kw może przypadać jeden klient na 15 m kw.

- Obowiązuje zakaz organizacji imprez okolicznościowych takich jak wesela.

- Od dzisiaj są też nowe limity w komunikacji miejskiej – zajętych może być zaledwie 50 proc. liczby miejsc siedzących albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących.

- Nauka stacjonarna w szkołach średnich i wyższych zostaje zawieszona, zajęcia będą odbywały się zdalnie.

d28s7sr

- Imprezy sportowe będą odbywały się bez udziału publiczności, a podczas wydarzeń kulturalnych oraz w kinach może być zajęte jedynie do 25 proc. miejsc.

- W kościołach natomiast może przebywać 1 osoba na 7 m kw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d28s7sr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28s7sr