Trwa ładowanie...

Koronawirus. Woj. mazowieckie na podium [29.05.2021]

Liczba nowych zakażeń koronawirusem w województwie mazowieckim jest zbliżona do tej z ubiegłej doby. Potwierdzono 106 przypadków, co daje Mazowszu pierwsze miejsce w Polsce.

Share
Koronawirus. Województwo jest pierwsze pod względem nowych zakażeń
Koronawirus. Województwo jest pierwsze pod względem nowych zakażeńŹródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Orzechowski
dx04tp7

W woj. mazowieckim w ciągu ostatniej doby potwierdzono 106 nowych przypadków infekcji SARS-CoV-2. W piątek odnotowano ich 113. Liczba zakażeń jest zatem podobna do tej z ubiegłej doby.

Według sobotnich danych woj. mazowieckie zajmuje pierwsze miejsce w Polsce pod względem liczby zakażeń.

dx04tp7

Drugie miejsce należy do woj. wielkopolskiego, gdzie potwierdzono 105 przypadków zakażenia. Trzecie jest woj. śląskie z liczbą 98 przypadków.

Według sobotnich danych MZ na COVID-19 zmarły 32 osoby. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 93 osoby.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce od początku pandemii, uwzględniająca wszystkie pozytywne przypadki, to 2 871 371, z czego 73 682 osoby zmarły.

78 901 osób objętych jest obecnie kwarantanną. Natomiast wyzdrowiało 2 636 675 osób.

dx04tp7

COVID-19. Dyrektor WHO mówi, kiedy koniec pandemii

Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę Hans Kluge poinformował, kiedy zakończy się pandemia.

- Pandemia Covid-19 nie zakończy się, dopóki co najmniej 70 procent światowej populacji nie zostanie zaszczepione - powiedział cytowany przez PAP Hans Kluge.

To jednak nie studzi emocji. Kluge bowiem przyznał, że wciąż obawia się nowych, bardzo zaraźliwych wariantów koronawirusa, m.in. indyjskiego.

Zaznaczył jednocześnie, że system szczepień wciąż jest wdrażany zbyt wolno. Przyznał, że ma na myśli także Europę, gdzie zaraźliwość nowych wariantów jest źródłem niepokoju.

dx04tp7

- Wiemy na przykład, że wariant B.1617, po raz pierwszy zidentyfikowany w Indiach, jest bardziej zaraźliwy niż B.117, po raz pierwszy zidentyfikowany w Wielkiej Brytanii, który z kolei był bardziej zaraźliwy niż poprzedni szczep - podkreślił dyrektor WHO na Europę.

Kaczyński wypowiedział się o aborcji. "Z wdziękiem słonia"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dx04tp7

Podziel się opinią

Share
dx04tp7
dx04tp7