Trwa ładowanie...

Koronawirus, nowe przypadki zakażenia. Woj. mazowieckie nadal pierwsze [25.02.2021]

Koronawirus. Liczba nowych przypadków zakażenia w województwie mazowieckim jest prawie taka sama jak ubiegłej doby. Potwierdzono 1 984 przypadki zakażenia koronawirusem, co daje woj. mazowieckiemu pierwsze miejsce w Polsce.
Share
Koronawirus. Woj. mazowieckie jest pierwsze pod względem zakażeń
Koronawirus. Woj. mazowieckie jest pierwsze pod względem zakażeńŹródło: Getty Images, Fot: Anadolu Agency , Contributor
dv4u3uj

W czwartek 25 lutego Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 142 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju.

W woj. mazowieckim w ciągu ostatniej doby potwierdzono 1 984 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W środę odnotowano 1 961 przypadków. Liczba zakażeń jest więc prawie identyczna jak ta z ubiegłej doby.

Według czwartkowych danych woj. mazowieckie zajmuje pierwsze miejsce w Polsce pod względem nowych przypadków zakażenia.

dv4u3uj

Drugie miejsce należy do woj. śląskiego, gdzie potwierdzono 1 173 przypadki zakażenia. Trzecie jest woj. pomorskie z liczbą 1 112 przypadków.

Według czwartkowych danych ministerstwa z powodu COVID-19 zmarły 34 osoby. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 252 osoby.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem, uwzględniająca wszystkie pozytywne przypadki, to 1 673 252, z czego 43 094 osoby zmarły.

176 394 osoby objęte są kwarantanną. Natomiast wyzdrowiały 1 397 342 osoby.

dv4u3uj

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia od 27 lutego

W środę odbyła się konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia poświęcona aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce. Adam Niedzielski przekazał, że przed nami czas rozwoju trzeciej fali pandemii koronawirusa.

Resort zdrowia ogłosił także nowe obostrzenia, które będą obowiązywać od najbliższej soboty 27 lutego. Dotyczyć one będą tylko jednego województwa: warmińsko-mazurskiego.

W tym regionie rząd zadecydował o zamknięciu m.in. teatrów, kin, galerii handlowych, a także kortów i basenów. Od poniedziałku uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych na Warmii i Mazurach wracają także do edukacji zdalnej.

dv4u3uj

To jednak nie koniec obostrzeń. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że po przyjeździe z Czech i Słowacji obowiązywać będzie kwarantanna. Wyłączone z niej zostaną osoby, które otrzymały dwie dawki szczepionki na COVID-19 lub posiadające negatywny wynik testu na koronawirusa.

W środę w trakcie konferencji resort odniósł się także do tematu maseczek. Aktualnie dozwolone jest noszenie wszystkich rodzajów maseczek. Nie można ich jednak zastępować m.in. przyłbicami i chustami.

Marek Suski z nową posadą. Ironiczny komentarz Roberta Biedronia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dv4u3uj

Podziel się opinią

Share
dv4u3uj
dv4u3uj