Trwa ładowanie...
d4j83mv

Koronawirus. Zakażeni pracownicy basenów. Dwa ośrodki sportowe na Mazowszu zamknięte

Zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u pracownika pływalni w Józefowie oraz Ożarowie Mazowieckiem. Pływalnie zostały zamknięte do odwołania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus na Mazowszu. Potwierdzone przypadki wśród pracowników basenów
Koronawirus na Mazowszu. Potwierdzone przypadki wśród pracowników basenów (East News)
d4j83mv

Po narodowej kwarantannie, kiedy otworzyły się pływalnie, sprawdzaliśmy, jak wygląda powrót na baseny na Mazowszu. W przebieralniach nie brakowało ludzi bez maseczek, a o zachowanie dystansu społecznego, bywało chwilami trudno.

Obecnie już dwie pływalnie w podwarszawskich miejscowościach zostały zamknięte z powodu koronawirusa.

Koronawirus na basenie w Józefowie

"Szanowni Państwo, pływalnia ICSiR będzie zamknięta w najbliższych dniach z uwagi na dodatni test COVID-19 u jednego z pracowników. Decyzją otwockiego sanepidu, 5 osób, które miały kontakt z osobą zarażoną, skierowanych zostało na kwarantannę" – poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Józefowa, Marek Banaszek.

Na Facebooku pływalni pojawiła się informacja, że obiekt zostaje zamknięty "do odwołania".

d4j83mv

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zwiększone patrole w Warszawie

Koronawirus na pływalni w Ożarowie Mazowieckim

O wykryciu zakażenia COVID-19 u jednego z pracowników Pływalni Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji poinformował w niedzielę także Urząd Miasta w Ożarowie Mazowieckim.

d4j83mv

"Informujemy, że u jednego z pracowników Pływalni Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ożarowie Mazowieckim zdiagnozowano zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Wszystkie wdrożone w placówce procedury i zasady były przestrzegane" – czytamy w komunikacie.

Chodzi tutaj o pracownika z obsługi ratowniczej basenu. Obecnie ustalana jest lista osób, które mogły mieć kontakt z chorym mężczyzną.

Koronawirus w Polsce. 575 nowych przypadków zakażenia

W poniedziałek 3 sierpnia Ministerstwo Zdrowia podało, że zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u kolejnych 575 osób, w tym 82 przypadki dotyczą województwa mazowieckiego. Tej doby zmarła jedna osoba.
W sumie w Polsce odnotowano już 47 469 przypadków zakażenia COVID-19.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4j83mv

Podziel się opinią

Share
d4j83mv
d4j83mv