Trwa ładowanie...

Koronawirus. Zamknięto dwa warszawskie klasztory

Koronawirus w klasztorach w Warszawie. Z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 zamknięty został klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych i klasztor Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża.

Koronawirus w klasztorze, fot. Karmelitanki Bose Warszawa - FacebookKoronawirus w klasztorze, fot. Karmelitanki Bose Warszawa - Facebook
d7rqtac
d7rqtac

Koronawirus w klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych

O zakażeniu koronawirusem poinformowały w mediach społecznościowych siostry karmelitanki z klasztoru na Woli.

"W ostatnich dniach okazało się, że Siostry naszej Wspólnoty są zakażone koronawirusem. Wszystkie na szczęście przechodzimy go łagodnie. W związku z tym przez najbliższe co najmniej dwa tygodnie Klasztor i Kaplica będą zamknięte dla osób z zewnątrz" – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Siostry dodały, że proszą wiernych o modlitwę.

d7rqtac

Koronawirus w klasztorze Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża

Wirus SARS-CoV-2 został także wykryty w klasztorze Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża na Starym Mieście. O chorobie siostry poinformowały w piątek 16 października.

Dr Michał Chudzik wyjaśnia, jakie powikłania występują po przebyciu COVID-19

"W związku ze stwierdzeniem zakażania koronawirusem SARS–CoV–2 na terenie klasztoru, w trosce o bezpieczeństwo wiernych uczęszczających do naszej świątyni, podjęliśmy decyzję o czasowym zamknięciu kościoła i klasztoru, od 16. października. W chwili obecnej wszyscy mieszkańcy pozostają w samoizolacji" – pojawiła się informacja na profilu facebookowym zakonu.

W związku z sytuacją zawieszone zostały wszystkie spotkania wspólnot i grup duszpasterskich, a msze święte transmitowane będą przez radio internetowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d7rqtac
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7rqtac