Trwa ładowanie...
d21lxcv

Koronawirus. Zarażony pracownik pogotowia ratunkowego. Dziewięć osób na kwarantannie

Jeden z pracowników pogotowia otrzymał pozytywny wynik na koronawirusa. Na kwarantannie przebywa łącznie dziewięć osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w pogotowiu
Koronawirus w pogotowiu (PAP, Fot: PAP)
d21lxcv

O wykryciu zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" w Warszawie, poinformował pierwszy portal TVN Warszawa. Chodzi o koordynatora grafiku, pracującego w stacji wyczekiwania, czyli w miejscu gdzie przebywają ratownicy oczekujący na wezwanie. Jak dowiedziały się wspomniane media, do zarażenia nie doszło w pracy, a podczas czasu wolnego.

To nie pierwszy przypadek koronawirusa w warszawskim pogotowiu ratunkowym. W sierpniuinformowaliśmy o zakażeniu pięciu ratowników ze stacji na Ursynowie.

Koronawirus. Dziewięć osób na kwarantannie

d21lxcv

W zaistniałej sytuacji stołeczny sanepid zdecydował o objęciu kwarantanną nie tylko koordynatora ze stacji wyczekiwania, ale dodatkowo także ośmiu pracowników pogotowia, które miały bezpośredni kontakt z chorym.

Jak zapewnia placówka, pogotowie cały czas funkcjonuje i świadczy usługi dla okolicznych mieszkańców.

Koronawirus. Pół roku od pierwszego przypadku. Rozmowa z polskim "pacjentem zero"

Koronawirus w Polsce. Spadek zachorowań

d21lxcv

W poniedziałek 7 września, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu 302 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Zmarło także kolejne 4 osoby.

Najwięcej, bo 88 nowych zachorowań zdiagnozowano w Małopolsce. Mazowsze jest na trzecim miejscu z liczbą 25 nowych chorych. To najniższy wynik od kilku tygodni.

Od początku pandemii w Polsce zakażonych wirusem SARS-CoV-2 zostało już 71 126 osób, natomiast 2 124 zmarło. W kraju mamy już 55 113 ozdrowieńców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21lxcv

Podziel się opinią

Share
d21lxcv
d21lxcv