Trwa ładowanie...
dxvrfkj

Koronawirus w Warszawie. Studenci czują się lepiej, ale testów brak

Studenci Szkoły Głównej Służby Pożarniczej zostali odizolowani ze względu na objawy mogące wskazywać zakażenie koronawirusem. Obecnie czują się lepiej, ale testów na obecność koronawirusa nadal nie przeprowadzono.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Warszawa. Studentom SGSP nadal nie przeprowadzono testów na obecność koronawirusa.
Koronawirus. Warszawa. Studentom SGSP nadal nie przeprowadzono testów na obecność koronawirusa. (East News, Fot: Mariusz Gaczynski/Eastnews)
dxvrfkj

- Studenci czują się o wiele lepiej. Niektórym wrócił już smak i węch. Żaden nie gorączkuje - powiedział TVN Warszawa rektor Szkoły Głównej Służby Pożarniczej Paweł Kępka.

O izolacji 11 studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej informował wcześniej TVN Warszawa. „Zaczęło się od wpisu na Facebooku, na profilu Mundurowi Dziękują Rządowi. Z postu wynika, że władze uczelni miały zlekceważyć informację o niepokojących objawach występujących u kilkunastu podchorążych. Kępka zdementował informacje zawarte we wpisie. Poinformował, że studenci, u których wystąpiły objawy zostali odizolowani od reszty” - napisał portal.

Studenci pozostają w izolacji. Pomimo niepokojących objawów, nie zostali do tej pory przebadani w kierunku zakażenia koronawirusem.

dxvrfkj

- Zgłaszałem taką potrzebę zarówno ja, jak i sami studenci, którzy dzwonili do sanepidu. Testy jednak nie zostały do tej pory przeprowadzone, ze względu na brak charakterystycznych objawów, czyli między innymi wysokiej gorączki, kaszlu i duszności - wyjaśnił rektor.

Pomimo, że studenci czują się lepiej, Kępka zwrócił się do jednostki nadzorującej szkołę, czyli MSWiA o pomoc w dostarczeniu testów i przebadaniu studentów. Rektor liczy na to, że studentów uda się przebadać do końca tego tygodnia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dxvrfkj

Podziel się opinią

Share
dxvrfkj
dxvrfkj