Kościół św. Anny zmienia rektora. Ks. Siekierski idzie do Łomianek

Ks. Jacek Siekierski pełnił swoją funkcję przez 9 lat. Teraz zastąpi go nowa osoba.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kościół św. Anny zmienia rektora. Ks. Siekierski idzie do Łomianek

Duże zmiany personalne w Archidiecezji Warszawskiej. Z posadą rektora kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu żegna się ks. Jacek Siekierski. Zastąpi go ks. Krzysztof Siwek. 

Decyzję o zmianie rektora podjął ks. kard. Kazimierz Nycz , metropolita warszawski. Ks. Jacek Siekierski pełnił swoją funkcję przez 9 lat. Teraz trafi do Łomianek. - Od 1 marca zostanie proboszczem parafii św. Małgorzaty w Łomiankach. Przed laty był wikariuszem właśnie w tej parafii. Teraz zastąpi zmarłego 6 lutego proboszcza ks. Kazimierza Gersa - czytamy na stronie archidiecezji warszawskiej.

Nowym rektorem kościoła akademickiego św. Anny zostanie ks. Krzysztof Siwek. To dotychczasowy prefekt Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego, biblista i przewodnik po Ziemi Świętej. 

Nowy rektor kościoła akademickiego jest kapłanem od prawie 22 lat. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Józefa Glempa.

- Studiował na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie i Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie w 2003 r. obronił doktorat z teologii biblijnej. Od roku akademickiego 2008/2009 ks. Siwek pracuje jako wykładowca na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie, a od 2010 r. jest wychowawcą i kierownikiem studiów w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie - informuje archidiecezja warszawska.

Zmiany zaczną obowiązywać od 1 marca.

Źródło: aww/Wawalove.pl

Przeczytaj też:  "Hoss" jednak trafi do aresztu. Jest decyzja Sądu

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.