Trwa ładowanie...

Kościół św. Anny zmienia rektora. Ks. Siekierski idzie do Łomianek

Ks. Jacek Siekierski pełnił swoją funkcję przez 9 lat. Teraz zastąpi go nowa osoba.

Kościół św. Anny zmienia rektora. Ks. Siekierski idzie do Łomianek
d45zoqu
d45zoqu

Duże zmiany personalne w Archidiecezji Warszawskiej. Z posadą rektora kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu żegna się ks. Jacek Siekierski. Zastąpi go ks. Krzysztof Siwek.

Decyzję o zmianie rektora podjął ks. kard. Kazimierz Nycz , metropolita warszawski. Ks. Jacek Siekierski pełnił swoją funkcję przez 9 lat. Teraz trafi do Łomianek. - Od 1 marca zostanie proboszczem parafii św. Małgorzaty w Łomiankach. Przed laty był wikariuszem właśnie w tej parafii. Teraz zastąpi zmarłego 6 lutego proboszcza ks. Kazimierza Gersa - czytamy na stronie archidiecezji warszawskiej.

Nowym rektorem kościoła akademickiego św. Anny zostanie ks. Krzysztof Siwek. To dotychczasowy prefekt Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego, biblista i przewodnik po Ziemi Świętej.

Nowy rektor kościoła akademickiego jest kapłanem od prawie 22 lat. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Józefa Glempa.

d45zoqu

- Studiował na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie i Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie w 2003 r. obronił doktorat z teologii biblijnej. Od roku akademickiego 2008/2009 ks. Siwek pracuje jako wykładowca na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie, a od 2010 r. jest wychowawcą i kierownikiem studiów w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie - informuje archidiecezja warszawska.

Zmiany zaczną obowiązywać od 1 marca.

Źródło: aww/Wawalove.pl

d45zoqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45zoqu