Trwa ładowanie...

Królewski Festiwal Światła w Wilanowie

Mapping historyczny, Labirynt Światła, spektakl Światło i Dźwięk i inne atrakcje

Królewski Festiwal Światła w Wilanowie
d2783vm
d2783vm

Iluminacja głównej osi rezydencji wilanowskiej, którą można podziwiać od 20 grudnia 2012 roku to zaledwie zapowiedź większego wydarzenia. W dniach 5-6 stycznia 2013 roku odbędzie się bowiem Królewski Festiwal Światła w Wilanowie.

W sobotę 5 stycznia, od godz. 16.00 obok Oranżerii Pałacowej przy Pałacu w Wilanowie będzie można podziwiać 800m2 Labiryntu Światła. O godz. 18.00 obejrzymy mapping historyczny na fasadzie Pałacu w Wilanowie oraz efektowną iluminację bramy głównej Pałacu, fasady kolegiaty św. Anny, przedpola pałacowego i budynku ratusza przy ul. F. Klimczaka.

W niedzielę 6 stycznia o godz. 17.30 w ramach festiwalu rozpocznie się parada artystów żonglujących ogniem. Artyści wystartują z dziedzińca pałacowego na Plac Miejski w Miasteczku Wilanów, gdzie o godz. 18.00 odbędzie się spektakl ognia w wykonaniu Teatru Żywego z Bielawy. Zarząd dzielnicy Wilanów zachęca mieszkańców, by dołączyli się do przemarszu.Wystarczy zabrać ze sobą lampion lub latarkę.

O godzinie 19.00 na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej Teatr Klinika Lalek z Wrocławia zaprezentuje jasełka, a o godz. 19.30 rozpocznie się spektakl Światło i Dźwięk w wykonaniu Marka Bilińskiego. Po koncercie odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

d2783vm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2783vm