Trwa ładowanie...
d3ke3a6

"Królik" i "Krzyżak" zatrzymani

Policja rozpracowała grupę przestępczą zajmującą się kradzieżą samochodów, demontażem ich na części oraz paserstwem
Share
"Królik" i "Krzyżak" zatrzymani
d3ke3a6

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji od kilku tygodni rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżą samochodów i paserstwem, demontażem na części .* Zatrzymano trzy osoby i odzyskano trzy skradzione samochody.*

Policjanci z „samochodówki” prowadzili działania operacyjne, których celem była likwidacja zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów. Sprawcy „specjalizowali” się w autach japońskich marek, ale nie gardzili również europejskimi. Na celowniku policjantów znaleźli się między innymi Rafał K. ps. „Królik” i Piotr K. ps. „Krzyżak”.

Policjanci ustalili, że 37-letni „Królik” i 33-letni „Krzyżak” mogą mieć związek z kradzieżą hondy accord, do której doszło na warszawskiej Woli. Obaj mężczyźni wpadli w Mławie w momencie, kiedy przekazywali Hondę paserowi o ps. „Sowa” na jego posesji.

d3ke3a6

Podczas akcji policjanci zlikwidowali „dziuplę samochodową” i zabezpieczyli dwie hondy CRV. Najprawdopodobniej samochody pochodzą z kradzieży i zostały zalegalizowane.

Zebrany przez policjantów z „samochodówki” materiał dowodowy pozwolił na skierowanie przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Wola wniosku do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych mężczyzn na okres trzech miesięcy. Sąd zadecydował o zastosowaniu takiego środka zapobiegawczego. Sprawa ma charakter rozwojowy. Typowane są kolejne samochody skradzione przez grupę.

d3ke3a6

Podziel się opinią

Share
d3ke3a6
d3ke3a6