Trwa ładowanie...

Krystyna Pawłowicz o decyzji Hanny Gronkiewicz Waltz ws. Marszu. "Po prostu prowokuje"

"Sprawy organizacji zgromadzeń cyklicznych, a takim jest Marsz Niepodległości, nie leżą w kompetencji prezydenta miasta" - stwierdziła Krystyna Pawłowicz. Posłanka PiS nie uznaje decyzji, którą podjęła dziś ws. Marszu Niepodległości Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Share
Krystyna Pawłowicz uważa, że prezydent Warszawy podjęła decyzję, do której nie miała prawa
Krystyna Pawłowicz uważa, że prezydent Warszawy podjęła decyzję, do której nie miała prawaŹródło: PAP, Fot: Sławomir Kamiński
dmwkeqf

"Uwaga!!! Sprawy organizacji zgromadzeń cyklicznych, a takim jest Marsz Niepodległości, nie leżą w kompetencji prezydenta miasta, też takiego jak Hanna Gronkiewicz-Waltz" - napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz.

Posłanka PiS zaznaczyła, że zakaz na przejście marszu może wydać wyłącznie wojewoda mazowiecki. "Podobnie we Wrocławiu" - dodała. W dolnośląskiej stolicy prezydent Rafał Dutkiewicz również zabronił marszu narodowców.

"Hanna Gronkiewicz-Waltz po prostu prowokuje Polaków" - uznała Pawłowicz.

dmwkeqf

Prezydent Warszawy w środę poinformowała o zakazie organizacji w stolicy Marszu Niepodległości. - Uważam z całą odpowiedzialnością, że nie tak powinno wyglądać stulecie odzyskania przez państwo polskie niepodległości - stwierdziła podczas konferencji Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zobacz także: Jarosław Gowin wskazuje, co zaszkodziło Zjednoczonej Prawicy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmwkeqf

Podziel się opinią

Share
dmwkeqf
dmwkeqf