Trwa ładowanie...
dkt83xi

Krystyna Sienkiewicz nie żyje

Aktorka i gwiazda kabaretu miała 81 lat. Występowała w wielu teatrach warszawskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Sienkiewicz nie żyje
dkt83xi

W niedzielę w Warszawie zmarła aktorka Krystyna Sienkiewicz. Miała 81 lat. Występowała w wielu teatrach, produkcjach telewizyjnych i filmowych. Była też artystką kabaretową.

Informację o śmierci aktorki przekazał na Facebooku Kuba Sienkiewicz, jej bratanek. - Dziś, 12.02.2017 w nocy, o godzinie 1:00 zmarła moja ciocia Krystyna Sienkiewicz - napisał.* *

Krystyna Sienkiewicz w latach 1958-1966 pojawiała się w Kabarecie Starszych Panów. W 1971 roku otrzymała Nagrodę Specjalną Jury na IX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu . W latach 70. przez pewien czas towarzyszyła Andrzejowi Zaorskiemu w prowadzeniu programu Studio Gama. W cyklu rozrywkowym Olgi Lipińskiej "Właśnie leci kabarecik", w duecie z Barbarą Wrzesińską, występowała jako siostry Sisters. Była gwiazdą Kabaretu Olgi Lipińskiej.

dkt83xi

Sienkiewicz pierwszy raz w filmie pełnometrażowym wystąpiła w 1958 roku: zagrała epizod w filmie "Pożegnania" Wojciecha Jerzego Hasa. Wystąpiła również m.in. w filmach "Smarkula" Leonarda Buczkowskiego, "Lekarstwo na miłość" Jana Batorego, "Rzeczpospolita babska" Hieronima Przybyła i w "Rodzinie Leśniewskich". Grała również w serialach telewizyjnych m.in. "Graczykowie", "Na dobre i na złe", "Daleko od noszy", "Hela w opałach".

Występowała też w wielu teatrach warszawskich. Grała m.in. w Teatrach: Ateneum im. Stefana Jaracza, Rozmaitości, Syrena, Komedia, "Scena Prezentacje", Na Woli , a także Rampa na Targówku.

Źródło: PAP/Wawalove.pl

Przeczytaj też: Pawilon Emilia i plac Narutowicza. To już nie zabytki

dkt83xi

Podziel się opinią

Share
dkt83xi
dkt83xi