Trwa ładowanie...

Krzysztof Czuma z PO wsparł Patryka Jakiego. "Przekonałem się, że można ukraść kamienicę"

Radny stołecznej dzielnicy Włochy Krzysztof Czuma odchodzi z PO, by wesprzeć Patryka Jakiego w wyborach na prezydenta Warszawy. Decyzję ogłosił podczas konferencji przed miejskim ratuszem w piątek rano.

Share
Krzysztof Czuma z PO wsparł Patryka Jakiego. "Przekonałem się, że można ukraść kamienicę"
Źródło: Facebook.com, fot: Patryk Jaki
d322nfg

Krzysztof Czuma już nie będzie radnym Platformy Obywatelskiej. Zdeklarował swoje poparcie dla Patryka Jakiego w wyścigu do stołecznego ratusza. To kolejny warszawski radny, który porzuca partyjne szeregi na rzecz kandydata PiS. 11 lipca Jolanta Kasztelan również zaapelowała, by wyborcy oddali głos na Jakiego.

Krzysztof Czuma to warszawski radny reprezentujący dzielnicę Włochy w kadencji 2014-2018. Jest synem byłego ministra sprawiedliwości i posła PO Andrzeja Czumy. Jego ojciec dzierżył ministerialną tekę przez niespełna 10 miesięcy w pierwszym rządzie Donalda Tuska. W 2006 roku startował do Rady Dzielnicy z listy Ligi Polskich Rodzin. Jest przewodniczącym Komisji Budżetu i Infrastruktury, pracuje też w Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz Komisji Rewizyjnej.

d322nfg

Radny PO dzielnicy Włochy stwierdził, że nie może dłużej reprezentować mieszkańców Warszawy z ramienia partii, która w urzędzie miasta wykazała się biernością w sprawie przejmowania kamienic. - W 2013 roku na własne oczy zobaczyłem, że można ukraść kamienice miejską. Dotąd myślałem, że można ukraść portfel lub komórkę w autobusie. Okazuje się jednak, że to jest możliwe - mówił dziennikarzom Czuma.

Zdaniem Czumy Patryk Jaki to jedyna osoba, która może doprowadzić do "uczciwości relacji pomiędzy miastem a podmiotami zewnętrznymi oraz która może pozbyć się pewnego garbu, który narósł na struktury miejskie". Wiceminister sprawiedliwości podziękował za odwagę radnego i powiedział, że to "kolejny krok w walce o uczciwą Warszawę".

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz wideo: Joanna Lichocka broni Patryka Jakiego. Atakuje jego głównego rywala

d322nfg

Podziel się opinią

Share
d322nfg
d322nfg