Trwa ładowanie...
d3xay18

Krzysztof Kalczyński nie żyje. Aktor teatralny i filmowy, znany z "Klanu", mąż Haliny Rowickiej

Zmarł Krzysztof Kalczyński. O śmierci aktora znanego m.in. z serialu "Klan" poinformowała rodzina i najbliżsi. Kalczyński był związany m.in. z kilkoma warszawskimi teatrami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Kalczyński, aktor filmowy i teatralny, zmarł w wieku 82 lat
Krzysztof Kalczyński, aktor filmowy i teatralny, zmarł w wieku 82 lat (East News, Fot: eastnews)
d3xay18

Krzysztof Kalczyński był mężem Haliny Rowickiej, znanej z serialu "Dom" oraz ojcem prezenterki "Dzień dobry TVN" Anny Kalczyńskiej, dziennikarza Filipa Kalczyńskiego oraz Marii Kalczyńskiej.

Krzysztof Kalczyński rodził się z Poznaniu. Swoją karierę zaczął od Teatru Narodowego, gdzie pracował jako muzyk. W 1961 skończył studia na wydziale reżyserii muzycznej PWSM w Warszawie. Trzy lata później został absolwentem krakowskiej PWST.

Jako aktor związany był: z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem Klasycznym w Warszawie, Teatrem Studio, Teatrem Narodowym oraz Teatrem Nowym w Warszawie.

d3xay18

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych ról Krzysztofa Kalczyńskiego jest postać Edwarda Tyczyńskiego, emerytowanego pułkownika Wojska Polskiego, ojca Zyty (Magdaleny Stamm) z "Klanu". Pojawił się także w "M jak miłość", "Tajemnicy Enigmy", czy "Con amore". Po raz ostatni na ekranie widzowie zobaczyli go w spektaklu telewizyjnym "Wojna - Moja miłość" w 2017 roku.

Nie żyje Krzysztof Kalczyński. O śmierci aktora "Klanu" poinformowała rodzina

"Drodzy Przyjaciele, Mój ukochany Tata odszedł dziś rano. Kto Go znał, wie, że był chodzącą życzliwością, emanujący ciepłem i humorem. Dla mnie - był miłością, wsparciem, samą czułością. [...] Dziękuję Wam za wszystkie ciepłe słowa pocieszenia i wsparcia" – napisała Anna Kalczyńska, dziennikarka TVN.

O śmierci Krzysztofa Kalczyńskiego napisała również jego synowa, Zuzanna Sielicka-Kalczyńska. "Dziś odszedł mój wspaniały Teść, Tata – Krzysztof Kalczyński. Człowiek miliona anegdot, niespożytej energii i dowcipu, wspaniały Tata ale tez Dziadek. Będzie nam Go bardzo brakowało Mam to szczęście, że mieszkam z kilkoma klonami Taty - ten urok, poczucie humoru, odwaga, kreatywność to bardzo Kalczyńskie cech Dziękuje Tato za to i za Twoje ogromne - napisała żona Filipa Kalczyńskiego.

Kondolencje najbliższym złożyli m.in. dziennikarz Tadeusz Deszkiewicz i aktorka Ewa Kuklińska. Zwracając się do żony Krzysztofa Kalczyńskiego napisała: "Halinko Kochana...! Aż trudno udźwignąć tę wiadomość o odejściu Krzysia, tak jest nagła, niespodziewana i okrutna. Przyjmij moje najszczersze wyrazy współczucia.. Przytulam Cię bardzo serdecznie" - napisała na profilu Rowickiej na Facebooku.

d3xay18

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Politycy poproszeni o szczerość. Skończyło się na drwinach

d3xay18

Podziel się opinią

Share

d3xay18

d3xay18