Trwa ładowanie...

Ksiądz działał w grupie przestępczej w Warszawie. Razem wyłudzali mieszkania od staruszków

Gang wyłudzaczy mieszkań działał w latach 2013-2016 na terenie Warszawy i okolic.

Ksiądz działał w grupie przestępczej w Warszawie. Razem wyłudzali mieszkania od staruszków
d2qnvqh
d2qnvqh

Nawet 10 lat więzienia grozi księdzu Józefowi M., byłemu proboszczowi jednej ze stołecznych parafii, który jest podejrzany o udział w wyłudzaniu mieszkań od starszych osób. Śledczy ustalili, że ksiądz razem z innym podejrzanym nakłonili kobietę do sprzedaży należącej do niej nieruchomości w Warszawie. Później sam ksiądz padł ofiarą działań grupy przestępczej.

Jak informuje TVN Warszawa, grupa przestępcza wyłudzała mieszkania od osób starszych znajdujących w trudnej sytuacji materialnej.

Razem z nimi współpracował Józef M. Śledczy wyjaśniają, że ksiądz zaoferował emerytce pożyczkę pod zastaw mieszkania i wykorzystując kruczki prawne przejął jej lokal. Kobieta nie rozumiała toczących się wokół niej działań. Niedługo potem zmarła.

- Józef M. ma status podejrzanego w toku śledztwa dotyczącego wyłudzeń nieruchomości – potwierdził w Fakt.pl Łukasz Łapczyński, rzecznik stołecznej prokuratury.

Sytuacja jednak uległa zmianie. W grupie dochodziło do kłótni. W efekcie członkowie grupy mieli namówić księdza na sprzedaż swoich nieruchomości. Ksiądz myślał, że podpisuje tylko umowę wstępną, a nie akt sprzedaży. W ten sposób Józef M. na własnej skórze przekonał się, jak działa gang.

d2qnvqh

Księdzu grozi nawet 10 lat więzienia.

Proceder

Gang wyłudzaczy mieszkań działał w latach 2013-2016 na terenie Warszawy i okolic. - Proceder polegał między innymi na zawieraniu z pokrzywdzonymi znajdującymi się w trudnej sytuacji materialnej umów pożyczek zabezpieczonych wekslowo i hipotecznie, a następnie uzyskiwaniu za pomocą podstępnych zabiegów prawa własności do nieruchomości, przenoszenie ich na spółki prawa handlowego i odsprzedania ich osobom trzecim, również zamieszanym w przestępczy proceder - wyjaśnił TVN Warszawa Łukasz Łapczyński.

Taki proces umożliwały decyzje o legalizacji transakcji sprzedaży mieszkań wydawane przed notariusza Mateusza R. Został zatrzymany razem innymi 8 osobami powiązanym z tą sprawą. Podejrzani usłyszeli zarzuty.

źródło: TVN Warszawa

d2qnvqh

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Jadała u niej sama Gronkiewicz-Waltz. Teraz właścicielka baru jest na skraju bankructwa

d2qnvqh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qnvqh