Trwa ładowanie...
d2bd5yc

Księża zbierają okulary. Chcą je wysłać biednym z Madagaskaru

Warszawska parafia Wniebowstąpienia Pańskiego podjęła się nietypowej zbiórki. Do 13 lipca księżom z Ursynowa będzie można przekazać niepotrzebne już okulary. Zostaną podarowane biednym mieszkańcom wyspiarskiego kraju, których nie stać na korekcję wzroku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Już niedługo korekcyjne szkła trafią do potrzebujących z wadą wzroku na antypodach.
Już niedługo korekcyjne szkła trafią do potrzebujących z wadą wzroku na antypodach. (Agencja Gazeta, Fot: Agnieszka Sadowska)
d2bd5yc

Skąd pomysł na tak oryginalną akcję? - Na Madagaskarze okulary są drogie, ludzie nie mają pieniędzy, dlatego z pomocą przychodzą im misjonarze - można przeczytać na stronie Archidiecezji Warszawskiej. Jak się okazuje, pomysłodawcą zbiórki jest wujek jednego z księży pracujących w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego.

Od 46 lat przebywa na Madagaskarze jako misjonarz. Teraz korzysta z urlopu odpoczywając w Polsce, ale cały czas myśli o potrzebujących w tym dalekim kraju. Zanim wróci do pracy, apeluje do warszawiaków o pomoc. Jeszcze do 13 lipca można przynosić do ursynowskiej parafii (aleja KEN 101) niepotrzebne okulary korekcyjne. Na pewno przydadzą się podopiecznym misjonarza.

PRZECZYTAJ: "Dobrowolne" ofiary w warszawskiej parafii. "Raz w miesiącu, w kopercie, od każdej rodziny"

d2bd5yc

Wystarczy udać się do kancelarii lub zakrystii kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego z pakunkiem opisanym słowem „Madagaskar".

Autorzy komunikatu z prośbą o wsparcie inicjatywy podkreślili, że podobne akcje zorganizowali wcześniej m.in. franciszkanie. Udało im się zgromadzić 2,5 tys. okularów dla misji w Kenii. Z kolei Poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zebrała w zeszłym roku okulary dla placówek misyjnych w Etiopii, Kamerunie, RPA i Jamajce.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

ZOBACZ WIDEO: Tłit - Cezary Tomczyk Odc. 81

d2bd5yc

Podziel się opinią

Share

d2bd5yc

d2bd5yc