Trwa ładowanie...

Kto i gdzie powinien odśnieżyć?

Przeczytajcie kto powinien oczyścić zimą chodnik, kto przystanek, a kto ulicę

Kto i gdzie powinien odśnieżyć?
duj4uft
duj4uft

Dziś (po raz kolejny) spadł w stolicy śnieg. Na razie niewielki, jednak synoptycy zapowiadają większe opady. Do 8.00 rano po stołecznych ulicach jeździło 170 solarek. Pojazdy przez trzy godziny posypywały jezdnie (akcja rozpoczęła się o 4.55).

Wraz ze śniegiem pojawił się problem nieodśnieżonych chodników lub ulic. Dobrze wiedzieć kto dokładnie i gdzie powinien sprzątnąć śnieg. Na stronach Zarządu Oczyszczania Miasta możemy znaleźć taka informację.

Jeśli chodzi o drogi: Zarząd Oczyszczania Miasta odpowiada za oczyszczanie dróg, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej (to ok. 40 % stołecznych dróg, blisko 1000 km ulic). Są to drogi o kategorii krajowej, wojewódzkiej, powiatowej i część gminnych. Urzędy 18 Dzielnic zlecają oczyszczanie pozostałych dróg o kategorii gminnej, natomiast Zarządcy i administracje osiedli odpowiadają za drogi wewnętrzne i uliczki na terenie osiedli.

duj4uft

Tereny dla pieszych: Zarząd Oczyszczania Miasta odpowiada za sprzątnięcie przejść na skrzyżowaniach głównych ulic, dojść do stacji metra, schodów, kładek, pochylni, a także chodników wokół sześciu parków administrowanych przez ZOM (Ujazdowskiego, Skaryszewskiego, Praskiego, Fosy i Stoków Cytadeli, Ogrodu Saskiego oraz Pola Mokotowskiego). Dodatkowo reprezentacyjnych placów związanych z przyjmowaniem delegacji państwowych, miejsc parkingowych w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego SPPN. Tereny te stanowią ok. 1,6 mln m2 powierzchni miasta, w tym zawiera się blisko 50% miejsc parkingowych w SPPN wzdłuż ulic o kategorii dróg krajowych, wojewódzkich lub powiatowych.

Ważne: to* Zarząd Transportu Miejskiego organizuje oczyszczanie przystanków komunikacji miejskiej*.

Urzędy Dzielnic odpowiadają za chodniki nieprzylegające do posesji wzdłuż dróg gminnych, ok. 50% miejsc parkingowych w SPPN wzdłuż dróg gminnych, w tym Zarząd Terenów Publicznych zajmujący się terenem Starego Miasta i pozostałymi zarządzanymi przez Urząd Dzielnicy Śródmieście.

Zarządcy nieruchomości i administracje osiedli, właścicieli posesji dbają o porządek na chodnikach przyległych do nieruchomości, wzdłuż budynków, posesji i na terenie osiedli mieszkaniowych. To bardzo istotne w przypadku spraw o potłuczenie się na nie odśnieżonym chodniku czy oberwanie (odpukać w niemalowane) kawałkiem sopla spadającego z dachu.

duj4uft
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duj4uft