Trwa ładowanie...

Kto najczęściej jeździ na gapę? (RAPORT)

Mazowsze jest pod tym względem niechlubnym rekordzistą

Kto najczęściej jeździ na gapę? (RAPORT)
d30rugg
d30rugg

Okazuje się, że ze wszystkich województw to na Mazowszu pasażerowie najczęściej jeżdzą na gapę. Statystyczny polski gapowicz to mężczyzna w wieku między 26. a 35. rokiem życia, pochodzący właśnie z województwa mazowieckiego.

Blisko 23% wszystkich polskich gapowiczów to mieszkańcy Mazowsza- wynika z danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej**. W samej Warszawie w ciągu 4 lat złapano ponad milion nieuczciwych pasażerów.**W 2012 roku wystawiono tu 296 tys. wezwań do zapłaty, a w roku ubiegłym liczba ta zmniejszyła się do 230 tys. - informuje TVN Warszawa.* Aż 72% osób dopisanych do KRD za jazdę bez biletu to mężczyźni! *

Wśród gapowiczów notowanych w KRD osoby w wieku 26-35 stanowią aż 37% wszystkich dłużników. Tak duży odsetek dziwi, ponieważ już w tym wieku powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, jak istotny wpływ na rozwój komunikacji miejskiej może mieć takie zachowanie - mówi Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów.

d30rugg

Mimo niechlubnej, najwyższej liczby gapowiczów Mazowsze nie wypada tak źle na tle innych województw pod względem ogólnej średniego długu przypadającego na jednego gapowicza. Na Mazowszu jest to 805 zł, podczas gdy na Śląsku średnie zadłużenie gapowicza wynosi 1 275 zł. Pasażerowie podróżujący bez ważnego biletu są łącznie winni 288,6 mln zł. Za tę kwotę można kupić ponad 120 nowoczesnych autobusów.

d30rugg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30rugg