Trwa ładowanie...

Kto zbuduje pomnik Witolda Pileckiego na Żoliborzu?

Właśnie ruszył konkurs

Share
Kto zbuduje pomnik Witolda Pileckiego na Żoliborzu?
d47acww

Pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego stanie w al. Wojska Polskiego na Żoliborzu. Za monument honorowego obywatela stolicy zapłaci miasto. Radni jednogłośnie uchwalili projekt przedstawiony przez Ratusz. Pomnik to owoc wielomiesięcznej aktywności stowrzyszenia Młodzi Dla Polski. Pomnik stanie na Al. Wojska Polskiego, w pobliżu domu, w którym mieszkał rotmistrz. jest to także miejsce, w którym Pilecki na ochotnika dał się złapać w łapance, by później trafić do Auschwitz.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie na wyrzeźbienie pomnika należy składać do 30 września br., a termin składania prac konkursowych mija 28 listopada.

d47acww

Sąd konkursowy pod przewodnictwem dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego - Marka Mikosa oceni ideę (czytelność przekazu – maks. 45 pkt), formę (atrakcyjność formy, sposób nawiązania do otoczenia i ukształtowania przestrzeni, trwałość i odporność – maks. 45 pkt) oraz ekonomię (umiejętność dostosowania siły wyrazu do zastosowanych środków – maks. 10 pkt) projektów. Zdobywca I nagrody otrzyma 70 tys. złotych oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki wykonania projektu realizacyjnego pomnika, II nagrody - 40 tys. zł, a osoby wyróżnione otrzymają 30 tys. złotych (łącznie).

Wyniki konkursu będą znane na początku grudnia.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie: www.architektura.um.warszawa.pl/pileckipomnik

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d47acww

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47acww
d47acww