Trwa ładowanie...
holderName

Kto zbuduje pomnik Witolda Pileckiego na Żoliborzu?

Właśnie ruszył konkurs
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kto zbuduje pomnik Witolda Pileckiego na Żoliborzu?
holderName

Pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego stanie w al. Wojska Polskiego na Żoliborzu. Za monument honorowego obywatela stolicy zapłaci miasto. Radni jednogłośnie uchwalili projekt przedstawiony przez Ratusz. Pomnik to owoc wielomiesięcznej aktywności stowrzyszenia Młodzi Dla Polski. Pomnik stanie na Al. Wojska Polskiego, w pobliżu domu, w którym mieszkał rotmistrz. jest to także miejsce, w którym Pilecki na ochotnika dał się złapać w łapance, by później trafić do Auschwitz.

Czytaj więcej: Pomnik Pileckiego stanie na Żoliborzu!

Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie na wyrzeźbienie pomnika należy składać do 30 września br., a termin składania prac konkursowych mija 28 listopada.

holderName

Sąd konkursowy pod przewodnictwem dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego - Marka Mikosa oceni ideę (czytelność przekazu – maks. 45 pkt), formę (atrakcyjność formy, sposób nawiązania do otoczenia i ukształtowania przestrzeni, trwałość i odporność – maks. 45 pkt) oraz ekonomię (umiejętność dostosowania siły wyrazu do zastosowanych środków – maks. 10 pkt) projektów. Zdobywca I nagrody otrzyma 70 tys. złotych oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki wykonania projektu realizacyjnego pomnika, II nagrody - 40 tys. zł, a osoby wyróżnione otrzymają 30 tys. złotych (łącznie).

Wyniki konkursu będą znane na początku grudnia.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie: www.architektura.um.warszawa.pl/pileckipomnik

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName