Trwa ładowanie...
d206r63

Który budynek jest przyjazny Warszawie?

Konkurs Okna na Warszawę rozstrzygnięty!
Share
Który budynek jest przyjazny Warszawie?
d206r63

11 maja, podczas 3. edycji Okna na Warszawę w Hali Koszyki ogłoszono wyniki konkursu na "Budynek przyjazny Warszawie 2012", któremu patronowało Wawalove. Wśród nominowanych projektów znalazły się:

Hortus, ul. Topiel 12
Budynek Wydziałów Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii UW, ul. Dobra 55
Nowy Dom Jabłkowskich, ul. Chmielna 19
Feniks, ul. Żelazna 32
19. dzielnica, ul. Kolejowa 47
Rezydencja Łowicka, ul. Łowicka 22
Green Corner, ul. Chłodna 52

Zobaczcie zdjęcia i opisy nominowanych budynków!

d206r63

Jury w składzie: Marlena Happach, Aleksandra Synowiec i Michał Krasucki zdecydowało, że* na wyróżnienie i tytuł "Budynku przyjaznego Warszawie" zasługują: Budynek Wydziałów Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii UW , Feniks oraz Rezydencja Łowicka*(kliknijcie, by zobaczyć zdjęcia!).

W styczniu 2013 roku Okno na Warszawę ogłosiło plebiscyt na budynek przyjazny Warszawie, czyli taki, który został wybudowany w zgodzie z otaczającą go przestrzenią i sąsiadującą architekturą. Była to edycja za 2012 rok –* uwzględniono więc obiekty, które zostały oddane do użytku w okresie od stycznia do grudnia 2012*.

Cieszymy się, że mogliśmy wręczyć wyróżnienia aż trzem obiektom. Każdy z nich w dobry sposób wkomponował się w istniejącą przestrzeń i może być przykładem tego, jak budować w tak wymagającym, żeby nie powiedzieć - trudnym - mieście, jakim jest Warszawa - mówi Magda Liwosz, współtwórczyni Okna na Warszawę - Liczymy również, że w kolejnej odsłonie konkursu za 2013 rok będziemy mogli wziąć pod uwagę jeszcze więcej obiektów.

d206r63

Podziel się opinią

Share
d206r63
d206r63