Trwa ładowanie...

Kuria Warszawska ostrzega: Halloween to propagowanie okultyzmu!

Co o tym sądzicie? Zapraszamy do dyskusji!

Kuria Warszawska ostrzega: Halloween to propagowanie okultyzmu!
d66rdog
d66rdog

Od kilku dni informujemy Was o imprezach halloweenowych, jakie odbędą się w wielu warszawskich klubach. Młodzież (i nie tylko) będzie się bawiła, czasem przebierała w stroje typowe dla halloween, czyli trupy lub zombie. Takie zabawy organizowane są na całym świecie, również w stolicy - i to od wielu lat. Tymczasem na stronach Kurii Warszawskiej możemy przeczytać , że "Halloween to owoc rozpowszechniania się okultyzmu i magii".

Korzenie "Halloween" związane są z pogańskimi obchodami święta duchów i z oddawaniem czci celtyckiemu bogu śmierci. Anton Lavey, twórca współczesnego satanizmu, stwierdził iż noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym. Mają wtedy miejsce wzmożone liczebnie akty przemocy o charakterze okultystycznym. Kościół otwarcie sprzeciwia się takim praktykom. - czytamy na stronach warszawskiej kurii.

Czy tak jest rzeczywiście? Czy przebierana zabawa, na którą udamy się niedługo jest częścią oddawania czci bogom śmierci? Czy można połączyć uroczystości związane z Dniem Wszystkich Świętych i beztroską zabawa w przebraniu?

d66rdog

Co o tym myślicie? Zapraszamy do dyskusji!

d66rdog
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d66rdog