Trwa ładowanie...

Kwiaty za milion złotych już na warszawskich ulicach

W przydrożnych kompozycjach zobaczymy m.in. aksamitkę, begonię, niecierpka, uczep, szałwię, paciorecznik i irezynę
Share
Kwiaty za milion złotych już na warszawskich ulicach
d27il1u

Nasadzenia sezonowych roślin rabatowych dobiegły końca. W tym roku 270 tys. sztuk kwiatów różnorodnych odmian i barw zdobić będzie kwietniki przy warszawskich ulicach oraz rabaty w parkach. Koszt posadzenia kwiatów i ich pielęgnacji aż do jesieni to ponad 970 tys. zł. Na kolejną zmianę ukwiecenia musimy poczekać do jesieni. Wtedy to na stołecznych kwietnikach pojawią się odporne na chłód kwiaty w jesiennych barwach.* *

Letnie ozdabianie Warszawy różnorodnymi kwiatami to już tradycja. Na przełomie maja i czerwca zieleń miejska ulega metamorfozie. Wysłużone kompozycje wiosenne wymienione zostają na letnie. W tym roku na terenach zieleni przyulicznej, skwerach, placach, w wazach i na kwietnikach zobaczymy m.in.: aksamitkę, begonię, niecierpka, uczep, szałwię, paciorecznik i irezynę.

W konstrukcjach kwietnikowych, zlokalizowanych m.in. na Krakowskim Przedmieściu jak i w koszyczkach zawieszonych na słupach oświetleniowych na placu Bankowym i Nowym Świecie prym będzie wiodła pelargonia. Miłośników tego kwiatka znajdą go również na placuTrzech Krzyży, placu Unii Lubelskiej, ulicy Książęcej i Pięknej oraz na Al. Ujazdowskich, gdzie nasadzona zostanie pelargonia w kolorze płomiennej czerwieni oraz w delikatnym, romantycznym różu. Ciepło ubarwione rośliny o ozdobnych kwiatach dominować będą w Śródmieściu. Napawającą optymizmem żółć i pomarańcz aksamitek w połączeniu z ciemną purpurą liści irezyny spotkamy na placu Politechniki oraz na ul. Marszałkowskiej na odcinku Armii Ludowej - plac Zbawiciela. Wyjątek w ciepłej, letniej tonacji śródmiejskich kwiatów stanowi rondo Dmowskiego. Tam w metalowych donicach już kwitnie niebieski żeniszek meksykański okalający czerwoną szałwię błyszczącą.

(21.06.2013) STOLICA - BEGONIĄ I PELARGONIĄ KWITNĄCA Nasadzenia sezonowych roślin rabatowych dobiegły końca. W tym roku 270 tys. sztuk kwiatów różnorodnych odmian i barw zdobić będzie kwietniki przy warszawskich ulicach oraz rabaty w administrowanych przez Zarząd Oczyszczania Miasta parkach.
Letnie ozdabianie Warszawy różnorodnymi kwiatami to już tradycja. Na przełomie maja i czerwca zieleń miejska ulega metamorfozie. Wysłużone kompozycje wiosenne wymienione zostają na letnie. Pierwszy etap wzmożonych prac ogrodniczych stanowi przygotowanie gleby: jej wymiana bądź odchwaszczanie, nawożenie, spulchnienie. Drugi etap to zwieńczenie uprzednich starań, zgodnie z wytycznymi architektów krajobrazu Zarządu Oczyszczania Miasta, wykonawcy dokonują nasadzeń. Dzięki temu artystyczna wizja projektantek ZOM przeistacza się w sztukę dostępną wszystkim przechodniom tj. w piękne aranżacje kwiatowe

d27il1u

Podziel się opinią

Share
d27il1u
d27il1u