Trwa ładowanie...

Lato w Mieście na sportowo, w muzeach

Właśnie wystartowała druga edycja wakacyjnej gry międzymuzealnej „Raz dwa trzy warszawiakiem jesteś Ty”, skierowana do rodzin, które lato spędzają w Warszawie.

Share
Lato w Mieście na sportowo, w muzeach
d40q1yn

Pomysł, by zaproponować młodym widzom nową formę zwiedzania warszawskich muzeów, powstał w Sekcji Dydaktycznej Muzeum Powstania Warszawskiego. W I edycji międzymuzealnej gry wzięło udział blisko 1000 osób, a nagrody odebrały 102 rodziny.

II edycja gry jest realizowana w okresie od 18 czerwca do 2 września 2012 roku we współpracy z Domem Spotkań z Historią, Fundacją Kronenberga City Handlowy, Muzeum Historii Polski, Muzeum Niepodległości, Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Woli oraz Zachętą – Narodową Galerią Sztuki.

Tegoroczne lato jest zdominowane przez sport - w Warszawie odbywają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, a w Londynie – Igrzyska Olimpijskie. Sport jest także naszą inspiracją. Biorąc udział w naszej grze, dowiecie się, co może mieć on wspólnego ze sztuką. Poznacie sylwetki największych bohaterów na boisku i polu bitwy. Odkryjecie, co łączyło przedwojennego słynnego bankiera z wyścigami na Służewcu.

d40q1yn

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy bezpłatnie pobrać karty z zadaniami ze strony * www.razdwatrzywarszawiak.pl * i odwiedzić wymienione placówki. Zapraszamy do zabawy!

d40q1yn

Podziel się opinią

Share
d40q1yn
d40q1yn