Trwa ładowanie...
d2x2rwo

Legia - Piast: mecz o mistrzostwo Polski przy Łazienkowskiej

Mecz rozpocznie się w niedzielę, o godz. 18:00.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Legia - Piast: mecz o mistrzostwo Polski przy Łazienkowskiej
d2x2rwo

To będzie prawdopodobnie mecz o mistrzostwo Polski. Legia zagra w niedzielę o 18. z Piastem Gliwice. Śląskim klubem, który jak angielskie "Lisy" z Leicester zamierza wywrócić ligowy ład do góry nogami.

W niedzielę dojdzie umownie do meczu o mistrzostwo Polski. Tylko umownie, bo choć gra lider z wiceliderem, do końca ligi pozostaną jeszcze dwie kolejki. Legia zagra w nich z Lechią na wyjeździe i Pogonią u siebie. Terminarz Piasta to wyjazdowy mecz z Ruchem i domowy z Zagłębiem.

- Jesteśmy lepsi od Piasta - mówi piłkarz Legii Igor Lewczuk.
- W czym? - pyta dziennikarz WP SportoweFakty
- Yyyy. Tu mnie pan zagiął - odpowiada zawodnik.

To fragment rozmowy po meczu grudniowym, gdy Legia zremisowała z Piastem 1:1. Kwintesencja podejścia do drużyny ze Śląska, która długo traktowana była jak wybryk natury. I tak to właśnie jest. Legia jest lepsza na papierze, jest lepsza z urzędu. Bo jest najbogatsza, bo ma znanego trenera, bo wartość drużyny jest kilka razy większa niż Piasta. Według zestawienia serwisu transfermarkt.de zawodnicy z Łazienkowskiej są warci 26,65 mln euro, Piasta - 8,7 mln. Jednak, kalkulacje swoje, a boisko swoje.

d2x2rwo

Zabraknie Prijovicia

W stołecznej drużynie zabraknie Aleksandara Prijovicia. Piłkarza, który wiosną przyćmił Nemanję Nikolicia. To ten "zlatanowaty" Szwajcar strzelał ostatnio ważne gole, jak choćby te z Lechem Poznań. W ekstraklasie i pucharze.

- Traktujemy to starcie jak normalny mecz - mówi Radolav Latal. Nie ma takiej możliwości. Nie ma mu co wierzyć. Czech dokładnie wie co robi. Chce uśpić czujność Legii. Chce ją przechytrzyć.

Cały Piast chce być chytry jak lisy i sensacyjnie wygrać ligę. Wzorem "Lisów" z Leicester City. My liczymy, że to klub z Łazienkowskiej 3 przesądzi już dziś o mistrzostwie Polski

d2x2rwo

Przeczytaj też: Co dalej z pl. Defilad? Przyjdź i zaproponuj zmiany!

Podziel się
d2x2rwo

Podziel się opinią

Share

d2x2rwo

d2x2rwo