Trwa ładowanie...
d1bn9lv

Legia Warszawa awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów!

Legia dokładnie po 21 latach znów zagra w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Legia Warszawa awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów!
d1bn9lv

*Legia Warszawa po remisie 1:1 z Dundalk FC awansowała do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. 20 lat i 2 dni – tyle czasu upłynęło od awansu ostatniego polskiego klubu do fazy grupowej Champions League. Wówczas Widzew Łódź, po niezapomnianym dwumeczu pokonał Broendby Kopenhaga. Dokładnie po 21 latach zrobiła to ponownie Legia Warszawa. *

Spotkanie rozegrane przy Łazienkowskiej 3 nie było wielkim widowiskiem, lecz nie to się dziś liczyło. Choć zaczęło się nie najlepiej, gdyż po niespełna 20 minutach wspaniałym strzałem Benson uciszył trybuny Legii. Wynik 1:0 utrzymywał się aż do ostatnich minut kiedy to Michał Kucharczyk strzelił bramkę na 1:1. Na szczęście Legia utrzymałą ten rezultat do końca meczu i dokładnie po 21 latach (wówczas pokonała szwedzki IFK Goeteborg) ponownie zagra w najbardziej prestiżowych, klubowych rozgrywkach na świecie.

Wspaniała oprawa przygotowana przez kibiców Legii. W piękny sposób nawiązali do awansu Legii po 21 latach do Champions League.

(Fot. Karol Wojtasik/WP.pl)

d1bn9lv

Zaczęło się nie najlepiej

(Fot. TVP Sport/tt)

Czerwona kartka dla Hlouska w 67'

d1bn9lv

**

**

* *(Fot. Kuba Radomski/tt)

d1bn9lv

Bramka Kucharczyka

**

**

d1bn9lv

Feta Kibiców po ostatnim gwizdku

**

**

d1bn9lv

(Fot. Karol Wojtasik/WP.pl)

Zdecydowała zaliczka z pierwszego spotkania

Pomimo tego, iż Legia w późniejszych minutach grała równie słabo jak w pierwszych 45 minutach udało jej się zachować przewagę z pierwszego spotkania i wywalczyć upragnioną fazę grupową Ligi Mistrzów.

Po awansie do fazy grupowej kibice będą mogli oglądać co najmniej trzy mecze z wielkimi klubami na stadionie Wojska Polskiego przy ul. Łazienkowskiej 3.

d1bn9lv

Legia za sam awans do fazy grupowej zainkasuje blisko 15 mln euro.

Przeczytaj też: Mazowsze. Z Wisły wyłowiono ciało mężczyzny. Policja: to ojciec, który w sobotę ratował dziecko

d1bn9lv

Podziel się opinią

Share
d1bn9lv
d1bn9lv