Trwa ładowanie...
holderName

Legia Warszawa. Legia Training Center uroczyście oddane do użytku

Najnowocześniejsze centrum treningowe w Europie Środkowej, Legia Training Center, zostało uroczyście oddane do użytku. Olbrzymi obiekt Legii w Książenicach wybudowano w nieco ponad rok. Koszt wyniósł 100 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
We wtorek odbyła się uroczysta inauguracja Legia Training Center
We wtorek odbyła się uroczysta inauguracja Legia Training Center (Mateusz Kostrzewa Legiacom)
holderName

Jak informuje Legia Warszawa, powstanie Legia Training Center było najważniejszym projektem klubu. Ośrodek jest w pełni wyposażony i gotowy do użytkowania przez pierwszy zespół Legii Warszawa i starsze roczniki Akademii Legii (od U15). Projekt został ukończony w planowanym terminie, rok i trzy miesiące od rozpoczęcia budowy w kwietniu 2019 roku.

Infrastruktura ośrodka składa się z ośmiu pełnowymiarowych boisk. Spośród nich w głównym etapie inwestycji przygotowanych jest sześć. Przy jednym z boisk dodatkowo powstanie stadion.

Legia Warszawa. Legia Training Center pod Grodziskiem Mazowieckim

Budynek klubowy, znajdujący się w centralnej części kompleksu, ma 9 tys. metrów kwadratowych powierzchni. W północno-wschodniej części znajduje się przestrzeń dla pierwszego zespołu. Są tam 22 pokoje o czterogwiazdkowym standardzie. Legia LAB. Do dyspozycji drużyn jest multifunkcyjna hala sportowa oraz bogato wyposażona strefa wellness z basenem i saunami.

holderName

W budynku klubowym ulokowano bursę z ponad 70 miejscami dla zawodników Akademii spoza Warszawy. Ośrodek zlokalizowany jest w przy ulicy Legionistów w Książenicach (powiat grodziski, woj. mazowieckie). Nazwa ulicy została wybrana w głosowaniu przez ponad 10 tysięcy kibiców.

Zobacz także: PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!

- Musieliśmy stworzyć Legia Training Center, by Legia była tą Legią, o jakiej marzymy. Żeby Legia była co roku w europejskich pucharach, zdobywała mistrzostwa Polski i liczyła się w Europie. Bez infrastruktury sportowej, gdzie trenuje pierwsza drużyna, ale też gdzie możemy rozwijać najlepszych wychowanków z Akademii, nie byłoby takiej możliwości. Legia Training Center to integralna część budowy naszych fundamentów, a nie pomnik – powiedział podczas ceremonii otwarcia prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski.

holderName

- Co drugie dziecko w Polsce gra w piłkę. By rozwijać polski sport, trzeba rozwijać najbardziej popularną dyscyplinę. Cieszę się, że takie obiekty powstają dzięki wsparciu Ministerstwu Sportu - łącznie to 23 mln zł. Kolejne środki trafią z programu zadaszeń boisk piłkarskich, który też będzie realizowany w Legia Training Center. Razem z premierem RP będzie wspierać rozwój piłki nożnej w Polsce. Życzę panu prezesowi Mioduskiemu, żeby zbudował europejski zespół i zatrzymał najlepszych zawodników w Polsce - dodała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName