Trwa ładowanie...
d3n56v7

Legionowo. Zdewastowano pomnik Jana Pawła II. Czerwona błyskawica

W Legionowie doszło do aktu wandalizmu. Nieznani sprawcy zniszczyli pomnik Jana Pawła II. Na figurze papieża namalowano logo Strajku Kobiet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Legionowo. Pomnik Jana Pawła II pomazany czerwoną farbą
Legionowo. Pomnik Jana Pawła II pomazany czerwoną farbą (Facebook Urząd Miasta Legionowo, Fot: Facebook Urząd Miasta Legionowo)
d3n56v7

Na pomniku Jana Pawła II w parku przy ul. Piłsudskiego w Legionowie namalowano czerwoną błyskawicę. Znak jest symbolem "strajku kobiet", czyli społecznego buntu przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych.

O zniszczeniu pomnika Urząd Miasta Legionowo poinformował na swoim profilu na Facebooku. Samorządowcy zapowiedzieli, że oczyszczą figurę.

- Urząd Miasta Legionowo usunie farbę z pomnika, jaki znajduje się w parku przy ulicy Piłsudskiego. Przypominamy, że taka forma wyrażania opinii nie jest akceptowalna - apelujemy o uszanowanie mienia publicznego - napisali urzędnicy.

d3n56v7

Reakcja na informacje o pedofilii w kościele katolickim

To kolejny w ostatnich dniach przykład zniszczenia pomnika papieża Jana Pawła II. Pod koniec października czerwoną farbą pomazano ręce figury papieża w Konstancinie-Jeziornie. Osobiście pomnik oczyścili burmistrz miasta i przewodniczący rady.

Zniszczenie pomników to efekt upustu emocji społecznych po ostatnich informacjach na temat działalności polskich duchownych. Ma to m.in. związek z ostatnio ujawnionymi faktami w sprawie pedofilii w kościele katolickim. W watykańskim raporcie ws. kardynała McCarricka podejrzewanego o molestowanie nieletnich i dorosłych, 46 razy padło nazwisko polskiego kardynała Stanisława Dziwisza i aż 111 razy papieża Jana Pawła II. W ramach protestu w stolicy aktywiści zmienili nazwy ulic, szkół i parków im. Jana Pawła II, na Ofiar Jana Pawła II.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3n56v7

Podziel się opinią

Share
d3n56v7
d3n56v7