Trwa ładowanie...

Lekarze włożyli chłopcu nogę w gips, a miał raka. Musiał przejść amputację

14-letni Aleks od dwóch lat trenuje boks. Podczas jednej z walk doznał kontuzji kolana. "Lekarze założyli mu gips bez żadnych badań oraz zdjęcia RTG" - mówią rodzice. Po kilku tygodniach zdiagnozowano u niego raka złośliwego.

Share
Lekarze włożyli chłopcu nogę w gips, a miał raka. Musiał przejść amputację
Źródło: pomagam.pl, fot: Pomagam.pl
d19aodv

Po zdjęciu gipsu chłopiec dalej odczuwał ból w kolanie. Zrobił się obrzęk. Nie pomagała mu rehabilitacja. Po jakimś czasie Aleksa skierowano na badanie RTG i biopsję, które wykazały guza złośliwego kości piszczelowej. 14-latek trafił do szpitala i rozpoczął przyjmowanie chemioterapii.

- Wszyscy żyliśmy w przekonaniu, że nogę będzie można uratować. Była możliwość wstawienia endoprotezy w nogę, jednak lekarza podjęli dla nas wszystkich bardzo trudną decyzję. Niestety nogi nie udało się uratować – informują rodzice chłopca. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia, dojazdów do szpitala i rehabilitacji. Niedługo rozpoczną kolejną zbiórkę na zakup protezy dla chłopca.

- Jak na prawdziwego wojownika przystało Aleks się nie załamuje i nadal z pełnym zaangażowaniem dąży do wyznaczonego celu, czyli pokonania choroby - mówią rodzice.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: "Dobrowolne" ofiary w warszawskiej parafii. "Raz w miesiącu, w kopercie, od każdej rodziny"

d19aodv

Podziel się opinią

Share
d19aodv
d19aodv