Trwa ładowanie...
d3cqjty

Lemi Berhanu wygrał Orlen Warsaw Marathon

W zawodach udział wzięło ok. 20 tys. osób z 40 krajów
Share
Lemi Berhanu wygrał Orlen Warsaw Marathon
d3cqjty

2 godziny, 7 minut i 56 sekund potrzebował Etiopczyk Hayle Lemi Berhanu , by wygrać trzecią edycję biegu Orlen Warsaw Marathon. Najszybszą kobietą okazała się, również pochodząca z Etiopii Fatuma Sado, która trasę pokonała w czasie 2:26:25. W niedzielnych zawodach udział wzięło ok. 20 tys. osób z 40 krajów.

Złoty medal Mistrzostw Polski mężczyzn na tym dystansie zdobył reprezentujący WKS Grunwald Poznań Henryk Szost, który z wynikiem 2:10.11 obronił tytuł. - W tym roku bardzo wysoko postawiłem sobie poprzeczkę, gdyż zeszłoroczny rezultat rozbudził moje oczekiwania – powiedział Henryk Szost po przekroczeniu linii mety. - Przez wiele tygodni trenowałem w Stanach Zjednoczonych, aby przygotować się do pokonania trasy Orlen Warsaw Marathon z jeszcze lepszym czasem. Zamierzałem pobić rekord Polski. Podjąłem ryzyko i narzuciłem sobie bardzo szybkie tempo, biegnąc razem z elitą. Tym razem nie powiodło się, ale gdybym miał pobiec dzisiaj raz jeszcze, nie zmieniłbym strategii - dodał biegacz.

W czołowej dziesiątce zwycięzców Orlen Warsw Marathonu było czterech Etiopczyków, czterech Kenijczyków oraz Erytrejczyk oraz Polak.

Wśród niepełnosprawnych, którzy trasę osobnego biegu pokonywali handbike’ami, zwyciężył zdobywca dwóch złotych medali igrzysk paraolimpijskich w Londynie, były żużlowiec Rafał Wilk (Start Szczecin) – 30.23.

d3cqjty

W biegu na 10 km najszybszy był Kenijczyk Hillary Kimaiyo z wynikiem 28 minut 45 sekund.

Biegacze startujący na dystansie maratonu rozpoczęli rywalizację o godzinie 9.30. Najszybsi z nich dotarli do mety po ponad dwóch godzinach.

Orlen Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce, która odbywa się pod hasłem Narodowego Święta Biegania. Wydarzenie zadebiutowało w 2013 r. i od pierwszej edycji organizowane są aż trzy główne biegi: maraton, bieg na dystansie 10 km oraz charytatywny marszobieg. W ramach biegu organizowane są również Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn, a pula nagród pieniężnych porównywalna jest z czołowymi imprezami biegowymi w Europie. Kolejna edycja odbędzie się 24 kwietnia 2016.

Przeczytajcie też: Tak będzie wyglądał Pawilon Life+ [GALERIA]

d3cqjty

Podziel się opinią

Share
d3cqjty
d3cqjty