Trwa ładowanie...

Let Me Out – wypuść mnie! Wyjątkowa rozrywka w centrum Warszawy

Wydostań się z zamkniętego pokoju za pomocą wskazówek w nim ukrytych
Share
Let Me Out – wypuść mnie! Wyjątkowa rozrywka w centrum Warszawy
d33u7wf

Weekend zapowiada się deszczowo i burzowo, zamiast kina, proponujemy wam wyjątkową rozrywkę, której celem jest wydostanie się z zamkniętego pokoju za pomocą wskazówek w nim ukrytych. Rozmawiamy z twórcami Let Me Out – wypuść mnie!

* Na czym tak właściwie polega Let Me Out?*

Let Me Out (czyli wypuść mnie) jest grą, w której gracze muszą się zjednoczyć w zgrany zespół, aby uciec z pokoju. Pokój to miejsce gdzie każdy przedmiot, słowo lub układ może mieć istotne znaczenie przy próbie wydostania się z niego, to starannie zaprojektowane środowisko, wypełnione szyframi, zagadkami i wskazówkami. Należy mieć oczy szeroko otwarte, aby znaleźć ukryte przedmioty i klucze, które ostatecznie prowadzą do wyjścia. Let Me Out to kreatywna rozrywka typu team building. Lecz to nie tylko gra, to ciekawe doświadczenie łączące najbardziej istotne cechy osobowości osób biorących w niej udział.

d33u7wf

Skąd pojawił się pomysł?

Fundamentem Let Me Out były proste, internetowe gry typu „escape the room”, (czyli uciec z pokoju) i „point and click”, (czyli wskaż i kliknij). Sama idea przeniesienia ich do rzeczywistości narodziła się kilka lat temu poza granicami naszego kraju. Podobna rozrywka funkcjonuje w Japonii, Tajlandii, na Węgrzech oraz w innych krajach. Z uwagi na to, że jesteśmy pasjonatami tego typu gier oraz wszelkiego rodzaju zagadek logicznych postanowiliśmy zaszczepić to w Polsce. Mimo tego, że idea została zaczerpnięta z zagranicy, sercem Let Me Out są zagadki, szyfry, wystrój oraz wiele innych rzeczy, które są naszym autorskim pomysłem.

Czy Let Me Out, to pierwsza rozrywka tego typu w Polsce?

Zdecydowanie tak! Let Me Out to pierwsza w Polsce gra typu escape the room w rzeczywistości. Jako pierwsi otworzyliśmy Let Me Out we Wrocławiu, następnie w Warszawie, a teraz jesteśmy w trakcie przygotowania gry w Krakowie.

d33u7wf

Jak przebiegała realizacja waszego pomysłu?

Działaliśmy zafascynowani pomysłem gry ucieczki w rzeczywistości, nie mogąc doczekać się efektów naszej pracy. To było coś, co na każdym etapie prac jeszcze bardziej nas nakręcało. Był to wieloetapowy proces polegający na doborze i przygotowaniu odpowiedniego lokalu, wymyśleniu łatwej i wpadającej w ucho nazwy firmy, budowie strony internetowej wraz z systemem rezerwacji online, następnie wdrożenie nieszablonowych zagadek oraz przetestowaniu realizacji wśród naszych przyjaciół i znajomych.

Zobacz, jakie inne nowe miejsca otworzyły się ostatnio w Warszawie!

* Kim są wasi klienci?*

d33u7wf

Klienci Let Me Out to przede wszystkim ludzie młodzi, turyści, rodzice z dziećmi. Jest to rozrywka, z której korzystać mogą osoby w każdym wieku. Satysfakcja z rozwiązania zagadek, odnalezienia klucza i wydostania się przynosi tyle samo radości najmłodszym jak i najstarszym uczestnikom. Także firmy korzystają z naszych usług, jako pomysł na nie tylko efektowny, ale i efektywny team building. To atrakcja, która bez wątpienia pobudza kreatywność, logiczne myślenie oraz ducha rywalizacji podszytej dreszczykiem emocji. Sprawdziła się już niejednokrotnie, jako nowatorska forma integracji.

Jaki jest poziom trudności?

Zagadki przygotowane są tak, aby każdy miał szansę ich rozwiązania. Niektórzy radzą sobie lepiej inni troszkę gorzej, ale pamiętajmy, że liczy się dobra zabawa, której u nas nie brakuje.

* Czy zdarzyło się, że ktoś nie zdążył wyjść z pokoju?*

d33u7wf

Oczywiście. Tak jak wszędzie są zwycięzcy i przegrani, lecz każdy z nich wychodzi podekscytowany i z uśmiechem od ucha do ucha.

Obecnie w swojej siedzibie na ulicy Wojciecha Górskiego macie 2 pokoje, czy planujecie mieć więcej?

Posiadamy 2 pokoje do gry w Warszawie różniące się od siebie tematyką i rodzajem zagadek. Można rzec dwa różne światy. Cały czas się rozwijamy, uczymy, wpadamy na nowe pomysły i nie wykluczamy, że za jakiś czas przygotujemy coś jeszcze bardziej ekstra!

Czy zagadki zmieniają się?

Tak, zagadki jak i wystroje pokoi będziemy się starać zmieniać z częstotliwością raz na pół roku.

d33u7wf

Adres:
Wojciecha Górskiego 3/17
Strona internetowa
* http://letmeout.pl/pl/*

Zobacz także: Letni cykl wydarzeń artystycznych na pl. Defilad

d33u7wf

Podziel się opinią

Share
d33u7wf
d33u7wf