Trwa ładowanie...

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego

Nie mieliście czasu wpaść w sezonie do teatru? Przegapiliście premierę, na której Wam zależało?

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego
d4kwvo6
d4kwvo6

W lipcu macie szansę nadrobić zaległości. Gramy nie tylko sprawdzone tytuły jak „Iluzje” Agnieszki Glińskiej, „W imię Jakuba S.” Moniki Strzępki czy „Naszą klasę” Ondreja Spišaka, ale także najnowsze produkcje „Romantyków” Grzegorza Chrapkiewicza, „Martwą naturę w rowie” Małgorzaty Bogajewskiej oraz premierowo „Absolwenta” Terry’ego Johnsona w reżyserii Jakuba Krofty i tłumaczeniu Jacka Poniedziałka.

Przez cały lipiec na scenach Teatru Dramatycznego: Scenie im. Holoubka, Małej Scenie, Scenie na Woli i Scenie Przodownik będzie można zobaczyć aż 24 przedstawienia. Słowacki reżyser Ondrej Spišak pokaże „Naszą klasę”, alternatywną wersję legendy o Merlinie i rycerzach Okrągłego Stołu, czyli spektakl* „Merlin. Inna historia”, przedstawienie dla najmłodszych o przygodach „Koziołka Matołka” oraz najnowszą produkcję „Młody Stalin”– historię młodego idealisty, który staje się gangsterem politycznym. Zobaczymy także trzy spektakle Agnieszki Glińskiej – przewrotne „Iluzje” wg tekstu Iwana Wyrypajewa m.in. z Dominiką Ostałowską i Łukaszem Lewandowskim, *„Amazonię” z Maciejem Zakościelnym i Pawłem Domagałą oraz poruszający monodram „Ala z elementarza” w wykonaniu Zuzanny Fijewskiej-Maleszy. A słynący ze śmiałych odczytań klasycznych tekstów Michał Zadara pokaże* „Jezusa Chrystusa Zbawiciela” wg tekstu Klausa Kinskiego.*

Podczas Przeglądu odbędzie się też polska prapremiera* „Absolwenta” Terry’ego Johnsona* w tłumaczeniu Jacka Poniedziałka i reżyserii Jakuba Krofty. W roli Beniamina zobaczymy młodego aktora Krzysztofa Brzazgonia, a Panią Robinson zagra Agnieszka Warchulska. Ponadto w repertuarze festiwalu znalazły się spektakle świetnie przyjęte przez widzów: „Madame” wg znakomitej powieści Antoniego Libery; „Romantycy” Hanocha Levina w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza z Małgorzatą Niemirską, Władysławem Kowalskim i Zdzisławem Wardejnem; „W imię Jakuba S.” duetu Strzępka-Demirski oraz „Cudotwórca” Wawrzyńca Kostrzewskiego z Adamem Ferencym w głównej roli. Z najświeższych propozycji repertuarowych podczas lipcowego festiwalu będzie można zobaczyć także „Martwą naturę w rowie” Małgorzaty Bogajewskiej, czyli włoski kryminał z elementami czarnej komedii. Występują m.in.: Katarzyna Herman, Waldemar Barwiński, Sambor Czarnota, oraz Sławomir Grzymkowski.

d4kwvo6

Przygotowano także propozycje dla tych, którzy w teatrze szukają przede wszystkim rozrywki i dobrej zabawy – te gwarantują i „Exterminator” o grupie muzyków, którzy by pomóc karierze decydują się grać na dożynkach, one man show Wojciecha Solarza „Rekonstruktor” w reżyserii Michała Walczaka i Kabaret na koniec świata, podczas którego twórcy pośmieją się m.in. z tego, jak przetrwać warszawskie upalne lato.

Karnety:
200 zł - 10 spektakli
150 zł - 5 spektakli

d4kwvo6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kwvo6