Trwa ładowanie...

"Lewe" kody do programów za 1200000 zł! (wideo)

Policjanci złapali dilerów nielegalnych kluczy do software'u

"Lewe" kody do programów za 1200000 zł! (wideo)
d4axoo8
d4axoo8

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą stołecznej policji, zabezpieczyli blisko 2 tysiące pudełek z nielegalnym kodami aktywacyjnymi do programów komputerowych, wraz z zastrzeżonymi znakami towarowymi producenta. Łączna wartość rynkowa zabezpieczonego mienia wyniosła około 1 200 000 złotych.

Informacja o próbie wprowadzenia do obrotu prawdopodobnie nielegalnych kluczy do programów komputerowych, dotarła do stołecznych policjantów kilka dni temu. Kryminalni zaczęli szczegółowo sprawdzać informację. Z ich ustaleń wynikało, że pudełka z nielegalnie zwielokrotnionymi kluczami do programów, dotarły do Polski z zagranicy. W naszym kraju kupiła je po bardzo atrakcyjnej cenie firma, która następnie próbowała sprzedać kolejnej, mającej rozprowadzić kody do indywidualnych odbiorców. Jeden z pracowników zorientował się jednak, że coś może być nie tak z oprogramowaniem i postanowił sprawdzić swoje podejrzenia. Miał rację. Sprawa dotarła na policję.*__*

Policjanci po zebraniu wstępnych informacji dotarli do jednej z podwarszawskich firm i zabezpieczyli ponad 1900 nielegalnie zwielokrotnionych kluczy do aktywacji programów komputerowych, posiadających zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego mienia wyniosła około milion dwieście tysięcy złotych. Obecnie policjanci ustalają ile nielegalnego oprogramowania zostało już sprzedane klientom.

Dzięki tej akcji blisko dwa tysiące klientów nie zostało oszukanych, płacąc za oryginalne kody, a dostając nielegalnie wygenerowane klucze do produktu.

d4axoo8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4axoo8