Trwa ładowanie...

Linia 517 zostanie? Tego chcą mieszkańcy Ursusa (wyniki ankiety)

Czy ZTM przychyli się do potrzeb warszawiaków?

Share
Linia 517 zostanie? Tego chcą mieszkańcy Ursusa (wyniki ankiety)
d8436re

Zakończono przeprowadzanie ankiety dotyczącej priorytetów komunikacyjnych w Dzielnicy Ursus . Głos zabrało ok. 2000 mieszkańców. Ankieta pokazała, że mieszkańcom dzielnicy najbardziej zależy na utrzymaniu linii o wysokiej częstotliwości kursowania, które szybko i bezpośrednio dowożą do głównych węzłów przesiadkowych Warszawy - takich jak Dworzec Zachodni , czy centrum .

Zdecydowana większość mieszkańców dzielnicy jest zadowolona z obecnego układu komunikacyjnego i nie chciałaby wprowadzenia zmian. To odpowiedź na pomysły ZTMu, który chciał likwidacji bądź skrócenia kursowania popularnej linii autobusowej 517 . To właśnie ta linia umożliwia wygodną podróż, bez przesiadek, do centrum Warszawy. Zmiany w komunikacji miały być wprowadzone w dzielnicy ze względu na* uruchomienie nowej stacji kolejowej na początku 2014 roku.*

d8436re

Czego mieszkańcy Ursusa potrzebują najbardziej?

Jako główne cele komunikacji autobusowej uczestnicy ankiety wskazali połączenie północnej i południowej części Ursusa z Dworcem Zachodnim (1674 głosy, przy możliwości kilku wskazań) i aż 1576 osób wskazało „centrum”, jako pożądany punk przesiadkowy, do którego chciałoby mieć bezpośrednią linię autobusową. Ważne jest również dobre skomunikowanie wewnątrz dzielnicy pomiędzy jej północną i południową częściami tj. Osiedli Niedźwiadek i Gawry ze Skoroszami i Pl. Tysiąclecia.

Aż 2524 osób (przy możliwości kilku wskazań) wytypowało* Centrum/ Dworzec Centralny , jako pożądany punkt przesiadkowy, na drugim miejscu uplasował się Dworzec Zachodni, a na trzecim Ciepłownia Wola.* Ursusianie za równie ważne, co szybki wyjazd z dzielnicy, uważają dobre połączenie między północną i południową częścią Ursusa.

Wyniki zostały przesłane do ZTM u. Po otrzymaniu propozycji zwrotnej dzielnica planuje przeprowadzenie konsultacji społecznych na temat planowanych zmian.

d8436re

Podziel się opinią

Share
d8436re
d8436re